Bajek i Brzeski. Tym razem zdobędą najwyższe szczyty świata?

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2017 13:28
Sylwia Bajek ma szansę być najmłodszą Polką na szczycie Lhotse. W 2017 roku wraz z partnerem Szczepanem Brzeskim wspięli się na wysokość 8800 m n.p.m. na Mount Everest, teraz czas na kolejne wyzwania.
Audio
  • Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski o dotychczasowych i kolejnych górskich wyzwaniach (Co Was kręci/Czwórka)
Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek w studiu
Szczepan Brzeski i Sylwia Bajek w studiuFoto: Czwórka

mount everest 1200x660.jpg
Wyprawa na Everest. Najmodsza Polka na dachu świata

Na co dzień Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski mieszkają w Krakowie i tworzą duet Everteam, w którym realizują swoje pasje i zajawki okołogórskie. - W ubiegłym roku naszym celem był Everest. Gdy mieliśmy dosłownie 50 minut do szczytu, i widzieliśmy go, nasz przewodnik oświadczył, że nie ma dla nas dodatkowego tlenu. Butlę powinniśmy zmienić właśnie wtedy, ale kolejnej nie było, a tlen się kończył - wspominali w Czwórce. Musieli zawrócić.

Jak wygląda - od strony technicznej, ale i formalnej - zdobywanie najwyższych szczytów górskich na świecie? Jak goście Czwórki planują zorganizować kolejne wyprawy, by wszystko potoczyło się dobrze i dlaczego Bajek jako kolejny szczyt wybrała Lhotse, a Brzeski wraca na Everest? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska, Mateusz Fusiarz

Goście: Sylwia Bajek i Szczepan Brzeski 

Data emisji: 25.12.2017

Godzina emisji: 11.05

kd/mc

Czytaj także

Ultramaraton w górach Himalajów - kiedy 42 km to za mało

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2017 14:29
W wrześniowym maratonie warszawskim udział wzięło prawie 5,5 tysiąca osób. Są jednak zawodnicy, dla których taki dystans jest niewystarczający.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórkowe szaleństwo na GO*POW 2017

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 14:01
Doskonała atmosfera, warsztaty, zawody w skokach na poduchę, a także wyjątkowa niespodzianka od Czwórki. Tak było na festiwalu GO*POW 2017 we Wrocławiu.
rozwiń zwiń