Karolina Pilarczyk. Życie w ciągłym drifcie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:41
- Jeżdżenie z prędkością 160 km/h, a potem inicjowanie poślizgu i kontrolowanie go, powoduje taki wyrzut adrenaliny, że często śmieję się albo płaczę podczas jazdy - opowiada Karolina Pilarczyk, mistrzyni Europy w drifcie.
Audio
  • Karolina Pilarczyk o życiu w drifcie (Co Was kręci/Czwórka)
Karolina Pilarczyk
Karolina PilarczykFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Drifting to zupełny przypadek w moim życiu, nie mam w rodzinie żadnych tradycji motosportowych, a swoją przygodę z samochodami zaczęłam dopiero w wieku 22 lat, po zrobieniu prawa jazdy Karolina Pilarczyk

Biorąc udział w swoich pierwszych rajdach samochodowych, odruchowo zaciągała "ręczny". Wtedy zrozumiała, że zamiast na szybkość, postawi na drift. - W tym sporcie są niesamowite emocje, wychodząc z samochodu mam błysk w oczach - mówi Karolina Pilarczyk.

Prywatnie jest weganką, kocha zwierzęta i jest właścicielką dwóch adoptowanych amstafów, udziela się też w medialnych akcjach społecznych i... robi doktorat w dziedzinie IT. Zawodowo - niedawno powróciła z Abu Dabi, gdzie dla niemieckiej telewizji testowała samochody. Jak wygląda życie polskiej mistrzyni driftu od kuchni i jak zareagowali jej bliscy, gdy okazało się, że chce związać swoją przyszłość z tym niebezpiecznym sportem? Jakie starty czekają ją w tym sezonie i kiedy spotkać ją będzie można w Polsce? I skąd wziął się jej przydomek "C.K."? O tym w nagraniu rozmowy z Czwórki.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzą: Hanna Dołęgowska i Mateusz Fusiarz

Gość: Karolina Pilarczyk (mistrzyni Europy w drifcie)

Data emisji: 13.05.2018

Godzina emisji: 11.08

kd

Czytaj także

Karol Basz - zawodnik, który poprawił wynik Kubicy

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2015 15:00
Karol Basz we wrześniu został pierwszym w historii Polakiem, który zdobył kartingowe mistrzostwo świata, poprawiając tym samym dokonania Roberta Kubicy!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aron Domżała. Jak zostać mistrzem świata w ciągu dwóch lat?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:18
Aron Domżała to 28-letni kierowca rajdowy, i już zdobywca Pucharu Świata FIA w wyścigach terenowych. - Zawsze lubiłem sporty ekstremalne, lubiłem się ścigać i nie bałem się takich rzeczy - opowiadał w Czwórce mistrz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Emil Juszczak: w Maladze tor był szybki i skakalny

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 12:57
Emil Juszczak zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Super Enduro Juniorów. Pokonał 5 niełatwych rund, tę w Maladze wspomina najlepiej. 
rozwiń zwiń