Polskie Radio
Section05
Robert Kubica

FORMUŁA 1 Drugi dzień testów dla Vettela. Wynik Kubicy poprawiony

Czterokrotny mistrz świata Sebastian Vettel (Ferrari) okazał się najszybszy podczas drugiego dnia testów zespołów Formuły 1 na Circuit de Barcelona-Catalunya. Niemiec w swoim najszybszym okrążeniu uzyskał czas o 0,101 s lepszy od wyniku kierowcy Alfa Romeo Racing Orlen Roberta Kubicy, który był najszybszy dzień wcześniej. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Formuła 1 sporty motorowe Moto sport sebastian vettel Robert Kubica

FORMUŁA 1 Kubica sprawdził Alfa Romeo. Koniec porannej sesji testów F1

Alfa Romeo Racing Orlen zaprezentowała nowy samochód C39, który od rana sprawdzał rezerwowy kierowca zespołu Robert Kubica. W środę na Circuit de Barcelona-Catalunya w miejscowości Montmelo rozpoczęła się pierwsza tura przedsezonowych testów Formuły 1. W popołudniowej sesji Kubicę zmieni Antonio Giovinazzi. 
Zobacz więcej na temat:  Formuła 1 Robert Kubica alfa romeo SPORT Moto sport sporty motorowe PKN Orlen Orlen

DTM Kubica podejmie kolejne wyzwanie. Czym jest DTM?

W czwartek na konferencji PKN Orlen ogłoszono, że Robert Kubica w 2020 roku będzie startował w serii wyścigowej Deutsche Tourenwagen Masters. Czym charakteryzują się samochody DTM? Chociaż na zewnątrz wyglądają podobnie jak te, które możemy spotkać w salonach BMW lub Audi, tak naprawdę łączy je z nimi jedynie nazwa i niektóre elementy wyposażenia. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Robert Kubica sporty motorowe Moto sport Orlen PKN Orlen

Robert Kubica dzięki wsparciu PKN Orlen będzie kierowcą w serii DTM

Robert Kubica będzie w nadchodzącym sezonie kierowcą wyścigowym w DTM - najważniejszej niemieckiej serii wyścigowej. - Polak zasiądzie za kierownicą BMW M4 DTM, którego obsługą zajmie się francuski zespół ART Grand Prix - poinformował na briefingu prasowym prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Udział Roberta Kubicy w serii DTM jest możliwy m.in. dzięki wsparciu finansowemu, jakiego udziela zawodnikowi PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  Robert Kubica PKN Orlen