Motocross. Od początkującego zawodnika do mistrza

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 16:05
- To niebezpieczny sport, który sprawia jednocześnie bardzo dużo przyjemności. Można się dobrze bawić - opowiada Mikołaj Stasiak, 12-letni motocrossowiec.
Audio
  • O motocrossie i przygotowaniach do zawodów opowiadają młody zawodnik Mikołaj Stasiak i trener Michał "Popek" Popowski (Co was kręci/Czwórka)
Przedstawiciele Akademii Orlen Team, Michał Popek Popowski i Mikołaj Stasiak
Przedstawiciele Akademii Orlen Team, Michał "Popek" Popowski i Mikołaj Stasiak Foto: Kamil Jasieński/Czwórka

Gdy dojeżdżasz na metę zaczyna się czas rozliczeń: ile wypracowałem, ile włożyłem w to serca. W tym czasie liczy się odpowiednie odżywianie, suplementacja diety, treningi. Dopiero ułożenie tego w logiczny plan owocuje lepszymi wynikami w przyszłym sezonie Michał "Popek" Popowski

A o tym, jak znaleźć utalentowanych młodych zawodników, i jak ich szkolić, by stali się przyszłymi mistrzami, mówił Michał "Popek" Popowski, mistrz Polski BMX, fizjoterapeuta sportowy i trener personalny. - Nie można zbudować zawodnika na poziomie mistrzostw świata, jeśli nie zaczniemy go szukać i trenować na poziomie najniższych klas motocyklowych - tłumaczył ekspert. - Młody człowiek musi nabrać odpowiednich nawyków jeżdżenia motocyklem i dostosować swój tryb życia do tego sportu, skoncentrować się na tym - podkreślał.

Rywalizacja znacznie bardziej mnie kręci niż samo zwyciężanie. Jest adrenalinka, lekki stresik. To ciekawsze, bo nigdy nie wiadomo, co się zaraz stanie. Mikołaj Stasiak

Po czym poznać, że z młodego zawodnika wyrośnie przyszły mistrz motocrossowy i jak wyglądają treningi młodych ludzi? Jak ćwiczy Mikołaj Stasiak, na jakim sprzęcie trenują najmłodsi zawodnicy motocrossowi i dlaczego nawet oni muszą... regularnie ćwiczyć na siłowni? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Nagranie całej godziny audycji, w której m.in. łączenie z Mateuszem Fusiarzem i jego relacja z uroczystości wypłynięcia Daru Młodzieży w Rejs Niepodległości, a także rozmowa z organizatorami Rajdu Tukan - Magdaleną Paszkowską i Tomaszem Mańkowskim.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska 

Materiał: Mateusz Fusiarz

Goście: Michał "Popek" Popowski (mistrz Polski BMX, fizjoterapeuta sportowy oraz trener personalny), Mikołaj Stasiak (12-letni zawodnik MX65 Automobilklubu Gorzowskiego, od sezonu 2018 w barwach DUUST.CO)

Data emisji: 20.05.2018

Godzina emisji: 11.18

kd/ac

Czytaj także

Maciej Dreszer. Nastoletni mistrz wyścigów samochodowych

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 17:08
Maciej Dreszer ma dopiero 19 lat i w tym roku zrobił maturę. Jest jednym z najlepszych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia - Kocham samochody, a im częściej się ścigam, tym głód ścigania jest większy - opowiadał w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aron Domżała. Jak zostać mistrzem świata w ciągu dwóch lat?

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 13:18
Aron Domżała to 28-letni kierowca rajdowy, i już zdobywca Pucharu Świata FIA w wyścigach terenowych. - Zawsze lubiłem sporty ekstremalne, lubiłem się ścigać i nie bałem się takich rzeczy - opowiadał w Czwórce mistrz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
rozwiń zwiń