Popek: młodzi zawodnicy to klucz do tytułów mistrzowskich

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 12:45
- Dzięki Akademii Orlen Team sport ekstremalny idzie do przodu, rozwija się. Jest coraz większe zainteresowania, coraz więcej młodych zawodników do nas przychodzi - mówi Michał "Popek" Popowski. 
Audio
  • Michał "Popek" Popowski opowiada o sportach ekstremalnych (Czwórka/Co Was kręci)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: CrisGp/Pixabay

- Wszyscy absolwenci Akademii Orlen Team odnieśli bardzo dużo sukcesów na poziomie Polski czy w startach europejskich - podkreśla gość Czwórki. - Motocross to sport widowiskowy, ale wciąż niedoceniony. Jeśli jakikolwiek sport chcemy wznieść na wysoki poziom, to musimy zacząć od młodych zawodników. To oni mają szansę by zostać mistrzami Polski, Europy, świata - dodaje. 

Zdaniem Michała Popowskiego kluczem do sukcesu jest wczesne rozpoczęcie obserwacji zawodnika. Oko trenera i dostosowanie treningów zwiększają jego szanse na odniesienie zwycięstw. - Sport zawodowy to nie jest już miejsce, w którym zawodnik sam może osiągnąć sukces. W zawodowstwie liczy się sztab ludzi, a zawodnik jest materiałem, gliną, od wielu zależy co z niego ulepimy, jaką drogę mu pokażemy - podkreśla. 

Co jest istotne w treningu młodych zawodników? Jaka jest w tym rola rodziców? Czym jeszcze zajmuje się Czwórkowy gość? Jakie są problemy sportów ekstremalnych? Jak bezpiecznie się nimi zajmować? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 


***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna DołęgowskaMateusz Fusiarz

Gość: Michał "Popek" Popowski (mistrz Polski BMX, fizjoterapeuta sportowy i trener personalny zawodników Orlen Team)

Data emisji: 4.11.2018

Godzina emisji: 11.09

pj/kd

Czytaj także

Kamil Krzemień: najlepsze pomysły kończą się na podium

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2017 14:00
Ma 17 lat, rywalizował w mistrzostwach Polski oraz IDM w wyścigach torowych w klasie Superstock 600. - Jestem wysoki, silny i dość ciężki, więc pewnie już wkrótce przeskoczę na klasę 1000 i liczę na ścisłą czołówkę. Ale wszystko w swoim czasie - opowiada Kamil Krzemień. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Przygoński i Mateusz Waligóra: rajd w Kazachstanie i wędrówka po pustyni Gobi

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2018 13:36
- Żadnych zawodników nie lekceważę. Zawsze trzeba być skoncentrowanym - mówił startujący w Driftingowych Mistrzostwach Polski Kuba Przygoński, kierowca rajdowy, członek zespołu Orlen Team.
rozwiń zwiń