Dawid Godziek. Plany mistrza na koniec sezonu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 15:16
Dawid Godziek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników freestyle BMX, zakończył właśnie sezon. - Nie mógłbym sobie wymarzyć lepszych startów - mówił rider w rozmowie z Mateuszem Fusiarzem.
Audio
  • Dawid Godziek o mijającym sezonie i planach na 2020 roku (Co was kręci/Czwórka)
Dawid Godziek
Dawid GodziekFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

return to earth 1200.jpg
"Return to Earth" podbije serca fanów downhillu i MTB

W maju pojechał do Szwajcarii, żeby zakwalifikować się do Pucharu Świata, zajął tam pierwsze miejsce i automatycznie wskoczył na listę. W Austrii zajął trzecie miejsce, a potem szybciutko przeskoczył na BMX-a, by wystartować w X-Games. ZOBACZ TAKŻE Dawid Godziek na X-Games 2018 >>>

Na zakończenie sezonu przeskoczył na MTB i poleciał do Kanady, gdzie zajął trzecie miejsce. Jednak oprócz międzynarodowych zawodów, Dawid Godziek brał również udział m.in. w Sound Of Gravity, które odbywają się w Polsce. - Starty w kraju to zawsze największa przyjemność. Można spotkać zarówno fanów, jak i innych zawodników. Podczas zagranicznych zawodów jestem z reguły jedynym Polakiem, więc jestem tam sam - tłumaczył w rozmowie z Czwórką.  

Godziek, który jest "rowerowym człowiekiem - orkiestrą", i jeździ właściwie na wszystkich rodzajach jednośladów, przyznał w Czwórce, że gdyby dziś musiał wybierać drogę rowerowej kariery postawiłby na MTB. Dlaczego? O tym w nagraniu rozmowy Mateusza Fusiarza. Mistrz mówił także o wzajemnym motywowaniu się z bratem Szymonem. Opowiadał także o tegorocznej, trzeciej już odsłonie Dirt Picnic 2019. ZOBACZ WIĘCEJ Relacja z Dirt Picnic 2019 w Czwórce >>>

Zdradził także, jak wygląda jego dzień, i jak przebiegają treningi, oraz jakie ma plany na najbliższe miesiące i przyszły rok. Czy zamierza wybrać się na zawody do Utah w USA? I jak planuje rozwijak kanał na Youtube, który prowadzi wraz z bratem?

Zapraszamy też do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której m.in. relacja z Bike Days, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego o tematyce rowerowej w stołecznym kinie Muranów, oraz rozmowa o Pure Powder Tour, festiwalu dla narciarzy i snowbardzistów. POSŁUCHAJ >>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Data emisji: 6.10.2018

Godzina emisji: 11.07

kd

Czytaj także

Szymon Godziek: rower służy mi do przekraczania granic

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2018 14:48
Szymon Godziek specjalizuje się w najbardziej ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego. - Jazda na rowerze w takim wydaniu polega na tym, że przełamujemy granice i próbujemy być lepszym - opowiada sportowiec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Return to Earth". Downhill w stylu Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 12:40
Mknij przez dżunglę na wybrzeżu Oahu, poczuj na twarzy kurz podczas zjazdów z nieziemskich wzgórz w Utah i zgub się w odciętych od świata górach Patagonii. Wszystko to jest możliwe w filmie "Return To Earth".
rozwiń zwiń