Maciej Rutkowski: życie się zatrzymało, ja staram się iść naprzód

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2020 14:11
Jeszcze w lutym tego roku Maciej Rutkowski pływał na Teneryfie cztery razy w tygodniu. Potem zaczęła się pandemia. W rozmowie z Czwórką o ostatnich miesiącach, swojej pracy i treningach opowiadał znakomity polski windsurfer, dwukrotny wicemistrz świata, młodzieżowy mistrz świata i Europy 15-krotny mistrz Polski.
Audio
  • Maciej Rutkowski opowiada o swoim życiu w trakcie pandemii i przygotowaniach do sezonu (Co was kręci/Czwórka)
Maciej Rutkowski i Hanna Dołęgowska
Maciej Rutkowski i Hanna DołęgowskaFoto: Czwórka

dirt picnic godziek 1200.JPG
Freestyle BMX. Dawid Godziek o tym, jak trenować w czasie pandemii

- Wyobraź sobie: robisz to, co kochasz, wykonujesz swoją pracę, zdobywasz laury, kolejne doświadczenia, i nagle przychodzi koronawirus i wszystko z dnia na dzień zostaje zamknięte. Ten czas jest trudny dla nas wszystkich, ale staram się go przekuć w fajne doświadczenia - mówił sportowiec. Niedawno powrócił z treningów w Afryce, ale jak podkreślał, wciąż nie wiadomo, jak rozwinie się tegoroczny sezon. - Bardzo dużo czasu spędzam w aucie goniąc najlepsze warunki pogodowe i ekipy do treningów. Najczęściej można mnie spotkać na środkowym wybrzeżu Polski - opowiadał. 


KBR kiteboarding blazej-ozog_2 1200.jpg
Kiteboarding. Zawrotne prędkości, niezwykłe kolory, dobra zabawa

Jak tłumaczył, czas izolacji zmusił go do refleksji. - Podczas kwarantanny długo myślałem o tym, co robię i dziś wiem, że to sprawia mi radość, daje mi siłę. Wiele się o sobie dowiedziałem - mówił w rozmowie z Czwórką. Jak podkreślał, trening mentalny jest równie ważny jak fizyczny, by "po prostu nie zwariować". - Głównie medytacja, to dla mnie kluczowe - tłumaczył. - Nie mając przed sobą celu ciężko się zmotywować, by ćwiczyć tak regularnie i z pasją, jak wcześniej. Skupiałem się więc na tym, by z uśmiechem robić dalej to, co robię - mówił i opowiadał o swoich planach, a także o podcaście, którego jest współautorem. - Tworząc go dostałem swoistą przepustkę do umysłów nie tylko sportowców, i osób zasłużonych dla tej dyscypliny, ale i przedsiębiorców, właścicieli firm, działaczy sportowych - opowiadał.  

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość:  Dawid Godziek (zawodnik freestyle BMX)

Data emisji: 17.05.2020

Godzina emisji: 11.08

kd


Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.
Czytaj także

Kite City Festival pod patronatem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 15:30
Czerwiec to miesiąc, w którym witamy lato. To także czas na zaplanowanie wakacji oraz podjęcie sportowych aktywności! W odpowiedzi na to Sueno Surf oraz Aioli organizują Kite City Festival - imprezę ze znakiem jakości Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiteboarding. Zawrotne prędkości, niezwykłe kolory, dobra zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2019 16:12
W tym sporcie rozwija się zawrotne prędkości - nawet 40 węzłów na godzinę, czyli 70 km/h. - To najszybsza klasa żeglarska w tym momencie. Formuła kite, w której się ścigamy jest najmłodszą, a zarazem najbardziej dynamicznie rozwijającą się dyscypliną w tej chwili - mówił Tomasz Janiak.
rozwiń zwiń