Kite City Festival pod patronatem Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 15:30
Czerwiec to miesiąc, w którym witamy lato. To także czas na zaplanowanie wakacji oraz podjęcie sportowych aktywności! W odpowiedzi na to Sueno Surf oraz Aioli organizują Kite City Festival - imprezę ze znakiem jakości Czwórki.
Audio
  • Kite City Festival - tym sportem można się zarazić nawet w centrum miasta (Hotspot/Czwórka)
  • Maciej "Zimas" Zimowski podpowiada od czego trzeba zacząć, by rozpocząć przygodę z kitem (Hotspot/Czwórka)
Kite City Festival odbędzie się 16 czerwca w Warszawie i 23 w Gdańsku
Kite City Festival odbędzie się 16 czerwca w Warszawie i 23 w GdańskuFoto: mat. promocyjne

Pierwsza odsłona odbyła się w Katowicach - 9 czerwca. Teraz czas na kolejne: 16 czerwca widzimy się w Warszawie, 23 - w Gdańsku.

Jak mówią organizatorzy, ideą festiwalu jest propagowanie sportowego stylu życia, jako sposobu na aktywne wakacje. Kitesurfing to dla nich prawdziwa pasja, którą chcą dzielić się ze światem, a tym samym przekonać nas, że sport ten może być nie tylko odskocznią od codziennej rutyny, ale i szansą na pozytywną zmianę w życiu.

- Kite to sport, który nie ma ograniczeń. Można go uprawiąć na śniegu, na wodzie, na falach - mówi Bartek, współorganizator imprezy. - Ja najbardziej lubię w nim to, że mogę zwiedzać. Organizuję wyjazdy kitesurfingowy na cały świat - dodaje w rozmowie z Hanną Dołęgowską. 

Maciej "Zimas" Zimowski na Czwórkowej antenie podpowiada, co trzeba zrobić, żeby zacząć przygodę z kitem. Jego zdaniem, oprócz sprzętu, najważniejsza jest nasza decyzja i kurs. 


Czwórka na Kite City Festival w Warszawie fot. Magdalena Żelazowska/Czwórka Czwórka na Kite City Festival w Warszawie fot. Magdalena Żelazowska/Czwórka

Warto zaufać słońcu, falom i wiatrowi – ta mieszanka to w końcu prawdziwa bomba witaminowa! Z myślą o wszystkich, którzy nie mogą lub dopiero wybierają się nad morze, organizatorzy przeniosą klimat plaży do miasta i pokażą, że kitesurfing to sport dla każdego i – wbrew pozorom – całkiem łatwy!

Anna Witaszewska Maciej Zimowski oraz Kinga Rylska.jpg
Kite City Festival - klimat plaży w centrum Warszawy

Kitesurfing to nie tylko deska i latawiec, ale i niezwykła atmosfera, którą tworzą inspirujący ludzie. Podczas wyjazdów na kite’a zawieranie nowych znajomości oraz poznawanie kultur jest na porządku dziennym, dlatego właśnie połączone siły ekip Aioli i Sueño Surf chcą przenieść klimat Helu czy brazylijskich wybrzeży do serc polskich miast - wraz z całą, właściwą im pozytywną energią.

Bądźcie z nami na kolejnej odsłonie festiwalu Kite City Festival - 23 czerwca w Gdańsku. My będziemy na pewno!

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Materiał: Hanna Dołęgowska

Data emisji: 16.06.2018

Godzina emisji: 16.09; 16.47


mat. prasowe/kul/ac/pj

 

Czytaj także

Kitesurfing. "W życiu pozwól sobie na odlot"

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 14:50
- Pokochałem kitesurfing w tej najprostszej formie i nie chciałem uprawiać go zawodowo. Potrzeba rywalizacji pojawiła się znacznie później - opowiada jeden z najlepszych kitesurferów w Polsce Wiktor Borsuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Winkowska: boję się bezczynności

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:52
- Kontuzja barku wycofała mnie trochę ze startów, ale za to pozwoliła zająć się organizowaniem zawodów i imprez sportowych - mówi Karolina Winkowska, jedna z najlepszych na świecie kitesurferek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kite City Festival - klimat plaży w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 10:41
W największych miastach Polski powieje morską bryzą. Wszystko za sprawą Kite City Festival, który w tym roku odbędzie się w stolicy, Gdańsku i Katowicach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tradycyjne rzemieślnictwo. Odpowiedź na masówkę i nadprodukcję

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 19:16
Fryderyk Danielczyk to stolarz, artysta i fotograf. Zamiłowanie do pracy z drewnem odkrył w sobie w wieku 14 lat. Swoją pasję przekuł w sposób na życie - pracuje w drewnie, fotografuje, od 10 lat rewitalizuje głośniki, amplitunery i gramofony.
rozwiń zwiń