Już wkrótce 8. Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów o Puchar Róży Wiatrów w Węgorzewie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2024 16:15
Niedługo na Mazurach odbędą się 8. Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów o Puchar Róży Wiatrów. Na uczestników, obok żeglarskich zmagań, czeka mnóstwo atrakcji. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów odbędą się w Węgorzewie. Wezmą w nich udział m.in. Cyber Marian i Adam Strycharczuk. Na zdj. z prowadzącym audycję Piotrem Galusem
Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów odbędą się w Węgorzewie. Wezmą w nich udział m.in. Cyber Marian i Adam Strycharczuk. Na zdj. z prowadzącym audycję Piotrem GalusemFoto: Czwórka
  • Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów odbędą się w dniach 24-26 maja 2024 na Jeziorze Święcajty.
  • W zawodach wezmą udział załogi stworzone z najpopularniejszych polskich twórców internetowych.
  • Pojawią się na nich m.in. Cyber Marian i po raz pierwszy Adam Strycharczuk, którzy opowiadają o swoich przygotowaniach.
  • Czwórka jest patronem medialnym imprezy.

Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów 2024 - kiedy się odbędą?

8. Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów o Puchar Róży Wiatrów odbędą się od 24 do 26 maja 2024 roku. W Węgorzewie pojawią się znani twórcy internetowi, którzy sprawdzą swoje żeglarskie umiejętności na jeziorze Święcajty.

Zawody mają formę zabawy, ale organizowane są w randze mistrzostw Polski. Zawodnikom nie brakuje więc ducha sportowej rywalizacji, przecież każdy chce sięgnąć po tytuł najlepszego żeglarza. Ta trzydniowa impreza to jednak nie tylko regaty, to także doskonała okazja do spotkania się twórców internetowych z całej Polski w jednym miejscu.


Żeglarska zajawka i świetna zabawa

Start w zawodach dla niektórych to stały punkt w wiosenno-letnim kalendarzu, tak jak dla Cyber Mariana, który był uczestnikiem większości edycji. - Startuję już po raz szósty, na swoim koncie mam jedno mistrzostwo w 2017 roku, dwa razy było trzecie miejsce, ale zdarzyło się też przedostatnie - mówi w Czwórce. - No i brakuje, tak powiem szczerze, do kolekcji tego drugiego miejsca, ale nie pogardzę też pierwszym. Zawsze jest tu świetna atmosfera i super zabawa. 


Źr. Youtube/Zaproszenie od youtuberów na VIII Regaty Influencerów


Po raz pierwszy na zawodach wystartuje Adam Strycharczuk, który przyznaje, że żeglarstwo nie jest mu obce. - Patent żeglarski, pochwalę się, że mam od 2009 roku. Dawno temu zdałem, ale od tego czasu nie byłem na żaglówkach i w ogóle nie praktykowałem - opowiada. - Więc trochę jakbyś zrobił prawko i nie jeździł. Dlatego, gdy zobaczyłem tę ofertę, to pomyślałem sobie, że to dobra okazja, żeby sobie przypomnieć i trochę się podszkolić.Ile załóg weźmie udział w Żeglarskich Mistrzostw Polski Influencerów 2024?

W tegorocznej edycji Żeglarskich Mistrzostw Polski Influencerów weźmie udział 15 załóg. - Jeśli chodzi o uczestników, to że najważniejsze jest pozytywne nastawienie i żadnych szczególnych wymogów nie ma. Na każdym jachcie na mistrzostwach jest przez nas zapewniany profesjonalny sternik, który czuwa nad całością i przeprowadzi instruktarz - tłumaczy Bartosz Milewski, organizator regat i założyciel szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów.

- Główne zawody odbędą się w sobotę 25 maja i jeżeli pogoda nam na to pozwoli, to planujemy trzy wyścigi. Dwa krótkodystansowe i jeden długi z wypłynięciem na jezioro Mamry - zdradza gość Czwórki. - Potem będzie zliczenie głosów i ogłoszenie zwycięzców. Jednak w tym wszystkim tak naprawdę chodzi o atmosferę i świetną zabawę.


Posłuchaj
18:36 CZWORKA/Co Was Kręci - Żeglarskie Mistrzostwach Polski Influencerów 19.05.2024.mp3 W Czwórce mówimy o 8. Żeglarskich Mistrzostwach Polski Influencerów o Puchar Róży Wiatrów (Co Was Kręci/Czwórka)

 

Na miejscu w Ośrodku Róża Wiatrów w Węgorzewie powstanie także Strefa Kibica, w której fani będą mogli dopingować swoich ulubionych influencerów. Więcej informacji o programie imprezy znajduje się na stronie organizatora. Żeglarskie Mistrzostwa Polski Influencerów 2024 objęte są patronatem Czwórki. 


***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Cyber Marian, Adam Strycharczuk, Bartosz Milewski (organizator regat, założyciel szkoły żeglarskiej Róża Wiatrów)

Data emisji: 19.05.2024

Godzina emisji: 11.15

aw

wmkor