Polskie Radio
Section05
Piotr Galus

Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim. Relacje w Jedynce [POSŁUCHAJ]

W ramach Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim w Gdański (22-23 lipca), ratownicy rywalizowali w 9 widowiskowych i wymagających konkurencjach będących symulacjami rzeczywistych akcji i działań ratowniczych w oparciu o regulamin zawodów ILS - Światowej Organizacji Ratownictwa Wodnego. Relacje z najważniejszej letniej imprezy w dziedzinie sportowego ratownictwa wodnego gościły na antenie Jedynki i Czwórki przez cały weekend, skąd słuchacze dowiadują się, jak bezpiecznie spędzać wakacje nad wodą.
Zobacz więcej na temat:  ratownik wodny Gdańsk Piotr Galus

Przygotowania do triathlonu w sześć tygodni - to możliwe?

- Nie będę oczywiście bił rekordów, moim celem jest ukończyć triathlon za sześć tygodni w dobrym zdrowiu. Postanowiłem też wesprzeć dzięki temu cele charytatywne, co jest dodatkową motywacją - mówił trener lekkoatletyczny Jakub Jezierski, który dopiero niedawno zaczął przygotowania do wyjątkowo ciężkich zawodów. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka hobby zabawa triathlon aktywność fizyczna Piotr Galus zdrowie

Jaki sport uprawiać, aby unikać kontuzji? Pływanie, nordic walking i…

Kontuzje w sporcie niestety nie należą do rzadkości. Zdarza się, że uniemożliwiają nam dalsze uprawianie danej dyscypliny lub po prostu zniechęcają do aktywności. - Sport w umiarkowanej intensywności spowoduje, że będziemy mieli jasny umysł do późnych lat. Generalnie sport leczy - zauważa jednak Piotr Galus, trener personalny i redaktor "Porannej Gimnastyki" w Jedynce. Co warto trenować, żeby potem nie narzekać na zdrowie?
Zobacz więcej na temat:  Izabela Kostyszyn aktywność fizyczna zdrowie Piotr Galus