Polskie Radio
Section05
Mazury

Budowa Pętli Mazurskiej. Gróbarczyk: to kluczowe zadanie, które zobowiązaliśmy się wykonać

Pętla Mazurska to kluczowe zadanie wśród inwestycji w rozwój infrastruktury służącej rekreacji wodnej na Mazurach - uważa wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Wody Polskie podpisały umowę na opracowanie studium wykonalności tej drogi wodnej. Budowa pętli ma przyczynić się do rozwoju turystyki wodnej i zwiększenia atrakcyjność żeglugi na mazurskich jeziorach i całego regionu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka żeglarstwo Mazury inwestycje jezioro ministerstwo infrastruktury

Praca sezonowa dla młodych zgodnie z prawem. Kampania "Patent na pierwszą pracę"

Od rozpoczęcia tegorocznych wakacji minął już tydzień. Dla wielu młodych ludzi oznacza to początek poszukiwań pracy sezonowej. Jaka praca jest odpowiednia dla młodzieży i na co zwrócić uwagę, podejmując dorywczą pracę, tak by nie dać się oszukać? Odpowiedzi na te pytania udzielają twórcy kampanii "Patent na pierwszą pracę". Wakacyjne wydarzenie w miejscowościach turystycznych Warmii i Mazur zorganizował Okręgowy Inspektorat Pracy.
Zobacz więcej na temat:  Trójka wakacje praca pracownik pracodawcy prawo pracy Warmia Mazury warmińsko-mazurskie kodeks pracy młodzież Łukasz Sobolewski Olsztyn kampania

Śmierć ośmioletniej dziewczynki na jeziorze Tałty. Uczestnicy wypadku nie mieli kamizelek ratunkowych

W sobotę na jeziorze Tałty doszło do tragicznego wypadku. Po przewróceniu się łodzi motorowej do wody wpadło siedem osób. Niestety po wielu godzinach poszukiwań nurkowie wyłowili ciało ośmioletniej dziewczynki. Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przyznali, że żadna z wyciągniętych z wody osób nie miała na sobie kamizelki ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mazury wypadek regiony warmińsko-mazurskie służby i bezpieczeństwo

Być jak Indiana Jones etnologii

Wybierzmy się na Warmię i Mazury, by poczuć się jak Indiana Jones i odnaleźć skarby w opuszczonych miejscowościach, cmentarzach i innych miejscach noszących ślady ludzkiej obecności! Naszą przewodniczką jest dr Anna Majewska – adiunkt w Instytucie Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Aleksandra Faryńska Mazury podkarpackie

Powrót do krainy dzieciństwa. Anna Klara Majewska o swojej najnowszej książce "Bachur"

Anna Klara Majewska znana jest z twórczości literackiej z Majorką w tle. Najnowsza książka pisarki jest jednak nieco inna - akcja powieści toczy się na Mazurach. Autorka odnosi się w niej do przeszłości tego regionu, przywołuje jego niełatwą historię, odnosi się też do dnia dzisiejszego. 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki literatura Małgorzata Raducha Mazury historia Polski