Polskie Radio
Section05
Mazury

Gdzie spędzić wakacyjny urlop w Polsce. Morze, góry, Mazury?

Polskie góry, morze i Mazury, to rejony najczęściej wybierane przez osoby chcące spędzić wakacyjny urlop w naszym kraju. Jednak istnieje wiele innych spokojnych, urokliwych i mniej znanych miejsc, w których w atrakcyjny sposób można odetchnąć od codziennych obowiązków. Co warto wybrać? O tym w rozmowie z Marzeną Markowską, rzecznikiem prasowym Polskiej Izby Turystyki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 turystyka wakacje podróże Morze Bałtyckie góry Mazury

"Ptaszenie" czyli medytacja na łonie natury

- Każdy może zostać obserwatorem ptaków, czyli tak zwanym "ptasiarzem". To zajęcie idealnie wpisuje się w nurt "slow life", czyli życia uważnego, skupionego na tym, co się wokół nas dzieje - mówiła Dorota Zielińska ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Czwórkowej audycji "Hotspot", którą nadaliśmy prosto z Pikniku Naukowego 2017.   
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Mazury wakacje podróże Warmia NAUKA ptaki ornitologia Mateusz Kulik Piknik Naukowy 2017

Co warto wiedzieć przed zakupem działki letniskowej?

Majówka to tradycyjnie okazja do wypoczynku. Polacy chętnie wyjeżdżają na Mazury, nad morze i w góry. Coraz częściej jednak, zamiast prywatnych ośrodków wypoczynkowych, wybierają własną działkę rekreacyjną. Co warto wiedzieć przed zakupem działki letniskowej? W audycji Pogotowie Konsumenckie mówiła o tym Joanna Misiewicz-Karkut, ekspert z Metrohouse.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wypoczynek działka budowlana Morze Bałtyckie Mazury