Pumptrack - tam nie męczą się tylko dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 08:54
- Pumptrack wyrabia refleks, zmysł równowagi, kondycję i wymaga dużo siły - mówi gość Czwórki. - Dorosły rowerzysta po kilku kółkach na pumptracku musi zrobić przerwę, tylko dzieci jeżdżą non-stop.
Audio
  • Konrad Mroczkiewicz z Veloprojekt opowiada o pumptrackach (Co Was kręci?/Czwórka)
Jeden z pumptracków w Wielkiej Brytanii
Jeden z pumptracków w Wielkiej BrytaniiFoto: Wikipedia/michael ely/CC

- "Pumptrack" to zamknięta pętla dla rowerzystów, o dowolnym kształcie, po której jeździ się w kółko - mówi Konrad Mroczkiewicz z Veloprojekt. - Ten projekt dziś opanowuje Polskę. Jest świetnym miejscem dla kolaży grawitacyjnych, ale nie tylko. Z toru mogą też korzystać inni rowerzyści, a także jeżdżący na hulajnogach czy deskach. To świetne miejsce do zabawy i doskonalenia swych umiejętności.

Pomysł na tor pełen muld i zakrętów dla rowerzystów wywodzi się z USA. W Polsce obecny jest od około 5 lat, jednak właśnie teraz wychodzi z undergroundu, staje się elementem wyposażenia miast. Gdzie można tego spróbować Konrad Mroczkiewicz zdradza w "Co Was kręci?".

***

Tytuł audycji: "Co Was Kręci?"

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Gość: Konrad Mroczkiewicz (Veloprojekt)

Data emisji: 12.06.2016

Godzina emisji: 11.00

pj/kul

Czytaj także

Kolarstwo szosowe - nowa miłość Polaków?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2015 11:20
Po sukcesach Rafała Majki Polacy oszaleli na punkcie szosówek. - Komfort jazdy i szybkość są o wiele większe niż w przypadku rowerów górskich i miejskich - mówi Jakub Wasiak, organizator wyścigów rowerowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jeździsz BMXem - dbaj o rozwój ciała

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 13:51
Zima to czas, gdy wszyscy jeżdżący na rowerach powinni zadbać o swoją kondycję. Dzięki temu zminimalizują kontuzje w sezonie.
rozwiń zwiń