Surfing na Peniche. Całoroczna nauka łapania fali

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2018 13:39
Peniche to całoroczna stolica światowego surfingu. Położona na dawnej wyspie, otoczona klifami i pięknymi piaszczystymi plażami. 
Audio
  • Pierwsze kroki z surfingiem. Od czego zacząć? (Co was kręci?/Czwórka)
Dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska na fali. Peniche, Portugalia
Dziennikarka Czwórki Justyna Tylczyńska na fali. Peniche, PortugaliaFoto: Turismo de Portugal

Portugalska miejscowość Peniche to prawdziwa mekka surferów - miejsce nie tylko dla doświadczonych miłośników sportów wodnych, ale też dla początkujących. Pierwsze próby łapania fal odbywają się w płytkiej wodzie sięgającej mniej więcej do pasa. Jednak zanim wejdziemy do Oceanu - musimy nauczyć się trzech kluczowych ruchów. Jak stawać na desce i umiejętnie spadać do wody? Czy w ciągu kilku dni można zostać surferem?

Sprawdziła to Justyna Tylczyńska, która z czwórkowym mikrofonem na zaproszenie Turismo de Portugal wybrała się do Peniche. Tam razem z Andrzejem Łąką, założycielem magazynu surfmag i twórcą projektu Lost at Sea, uczyła się surfować. Z jakim skutkiem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz FusiarzHanna Dołęgowska 

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 8.07.2018

Godzina emisji: 11.19

 

Czytaj także

Karolina Pilarczyk. Życie w ciągłym drifcie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2018 15:41
- Jeżdżenie z prędkością 160 km/h, a potem inicjowanie poślizgu i kontrolowanie go, powoduje taki wyrzut adrenaliny, że często śmieję się albo płaczę podczas jazdy - opowiada Karolina Pilarczyk, mistrzyni Europy w drifcie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dar Młodzieży" znów opłynie świat - dla uczczenia niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2018 14:23
"Dar Młodzieży" wypłynął z Gdyni w rejs dookoła świata dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kite City Festival - klimat plaży w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 10:41
W największych miastach Polski powieje morską bryzą. Wszystko za sprawą Kite City Festival, który w tym roku odbędzie się w stolicy, Gdańsku i Katowicach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lhotse i Mount Everest. Jak zdobywa się najwyższe szczyty świata?

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 12:35
- Kluczowym momentem tej wyprawy było dla mnie pokonanie punktu, w którym w zeszłym roku zawróciliśmy, czyli na wysokości 8 800 m., na pionowej ścianie 50 m od szczytu - opowiadał Szczepan Brzeski. - Przekroczenie tej granicy było jak pierwszy krok na Księżycu.
rozwiń zwiń