Mistrzostwa 8 kółek. Na rolkach liczy się szybkość i precyzja

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 13:01
- Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom 2019 to największa impreza w kraju w tej dyscyplinie - podkreśla Agnieszka Zyśk-Pożoga z UKS Wilki Otwock. - My, jako Wilki Otwock, mamy możliwość i okazję zorganizowania jej już drugi raz. Co roku robią to największe kluby w Polsce - dodaje. 
Audio
  • O Mistrzostwach Polski Freestyle Slalom 2019 opowiadają Agnieszka Zyśk-Pożoga i Halina Labriga (Co Was kręci/Czwórka)
Halina Labriga i Agnieszka Zyśk-Pożoga
Halina Labriga i Agnieszka Zyśk-PożogaFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom 2019 organizowane przez UKS Wilki Otwock pod patronatem Polskiego Związku Wrotkarskiego odbędą się w dniach 25-27 października. W zawodach wyszczególniono sześć dyscyplin w trzech kategoriach wiekowych, wśród nich Battle Freestyle Slalom czy Speed Slalom. 

UKS Wilki Otwock/mat.pras. UKS Wilki Otwock/mat.pras.

- Speed Slalom to pierwsza konkurencja zawodów, polega na przejechaniu 20 kubeczków slalomem na jednej nodze - wyjaśnia Halina Labriga. - Zawodnik ma za zadanie przejechać to w jak najszybszym czasie. Takie czasy potrafią zejść do 4 sekund na 20 kubeczków. Battle to ostatnia konkurencja mistrzostw, walka na triki, kto zrobi lepszy, kto zrobi więcej w wyznaczonym czasie. Liczy się też stopień trudności ewolucji - dodaje. 

Agnieszka Zyśk-Pożoga podkreśla, że w konkurencji Battel duży nacisk kładziony jest na technikę, zaś w Classic Slalom zawodnik, obok techniki, powinien wykazać się gracją, stylem, zwrócić uwagę na zgranie z muzyką. 


fot. Michał Mazur dla UKS Wilki Otwock fot. Michał Mazur dla UKS Wilki Otwock

Czy polscy rolkarze wyróżniają się na rolkowej arenie międzynarodowej? Co jest wyjątkowego w jeździe na rolkach? Jak bezpiecznie na nich jeździć? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

Zapraszamy też do wysłuchania nagrania całej godziny audycji, w której relacja z warszawskiego Pure Powder Tour 2019. Posłuchaj>>>

***

Tytuł audycji: Co Was kręci?

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Goście: Halina Labriga i Agnieszka Zyśk-Pożoga

Data emisji: 20.10.2018

Godzina emisji: 11.07

pj

Czytaj także

Lukas Drozdowicz w Tajlandii realizuje swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 11:41
Lukas Drozdowicz do Tajlandii wyjechał po to, by realizować marzenia. - Pojechałem po to, by móc robić to co zawsze chciałem. W Polsce nie miałem możliwości jeździć w wyścigach - opowiada w Czwórce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dawid Godziek. Plany mistrza na koniec sezonu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 15:16
Dawid Godziek, jeden z najbardziej utytułowanych polskich zawodników freestyle BMX, zakończył właśnie sezon. - Nie mógłbym sobie wymarzyć lepszych startów - mówił rider w rozmowie z Mateuszem Fusiarzem.
rozwiń zwiń