Lukas Drozdowicz w Tajlandii realizuje swoje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 11:41
Lukas Drozdowicz do Tajlandii wyjechał po to, by realizować marzenia. - Pojechałem po to, by móc robić to co zawsze chciałem. W Polsce nie miałem możliwości jeździć w wyścigach - opowiada w Czwórce. 
Audio
  • Lukas Drozdowicz opowiada o wyścigach aut w Tajlandii i swoich startach w tych zawodach (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Lukas Drozdowicz
Lukas DrozdowiczFoto: Mateusz Fusiarz/Czwórka

- Jeśli jadę po torze wyścigowym, to nie ma znaczenia, gdzie on jest - mówi rozmówca Mateusza Fusiarza, który przygodę z motosportem rozpoczął od wyścigów Fiatów 126p, a zdobyte wtedy doświadczenia wykorzystuje do dziś. - Dziś też bywam zawodnikiem, mechanikiem, kierowcą lawety. Nie zawsze mam wokół siebie ekipę - dodaje.  

Budżet to główne zmartwienie zawodników motosportów. Ostatni samochód Lukas Drozdowicz zbudował dzięki sponsorom, ale także dzięki wsparciu polskich kibiców. Dzięki temu zajął 3 miejsce w części tajlandzkich rozgrywek, niestety z powodu kontuzji nie pojechał we wszystkich zawodach. 

- Myślałem, że będzie prościej, ale towarzyszyła mi presja, by spełnić oczekiwania - mówi sportowiec. - Mój samochód miał 500 koni mechanicznych. Pierwszy raz startowałem tak mocnym autem, a ono rwało do przodu na każdym zakręcie - dodaje. 

Lukas od kilku lat promuje polski motosport w Tajlandii. Czego wciąż się uczy od bardziej doświadczonych kierowców? Jak wygląda kontuzja w motosporcie i czym może być spowodowana? Czym jest projekt "Polacy w Tajlandii"? I kiedy doczekamy się kolejnego polskiego zawodnika, który będzie startował z Lukasem? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Pierwsze słyszę

Prowadzi: Mateusz Fusiarz

Gość: Lukas Drozdowicz (kierowca wyścigowy)

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 8.17

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dawid Godziek. Mistrza BMX życie na freestyle'u

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2019 18:42
Dawid Godziek to zawodowy rider BMX, najbardziej utytułowany polski zawodnik freestyle BMX. W Czwórce zdradził, jak doszedł do tego sukcesu i co jeszcze czeka go w najbliższych startach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ultimate frisbee i wakeboard. PlenAir prosto z Brwinowa!

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2019 15:02
Pogoda zachęca do spędzania czasu na plażach. Warto też zadbać o trochę sportu. Tego nie zabrakło w sobotę w Brwinowie. Ulitamate frisbee, discgolf i przede wszystkim wakeboard. Była tam też Czwórka!
rozwiń zwiń