Znamy zwycięzcę Samsung Art Master

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 12:23
Jurorzy konkursu po długich obradach wybrali 10 najlepszych prac. To pierwszy krok w drodze do sławy i promocji młodych artystów. Prace finalistów można zobaczyć w Centrum Sztuki Współczesnej. Cały konkurs wygrał Piotr Grabowski.
Audio

Gośćmi Czwórki są Anna Sawa i Stach Szabłowski. Opowiadają o konkursie Samsung Art Master, którego celem jest wspieranie młodych talentów na drodze do profesjonalnej kariery artystycznej oraz promowanie nieszablonowego, innowacyjnego podejścia do sztuki.

- Samsung Art Master ma długą tradycję. W tym roku organizowany jest po raz ósmy. To wyjątkowa edycja, ponieważ zmieniliśmy formułę konkursu. Napłynęła do nas rekordowa ilość prac – mówi Anna Sawa.

Na tegoroczną odsłonę konkursu przysłano 267 prac. To zarówno instalacje, obrazy, fotografie, jak i filmy i grafiki komputerowe. Jury po burzliwych debatach wyłoniło dziesięciu finalistów, których prace konkursowe zaprezentowano na wystawie konkursowej w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

- Kłóciliśmy się i długo walczyliśmy o wypracowanie werdyktu – mówi Stach Szabłowski, przewodniczący konkursowego jury i kurator planowanej wystawy. – Przy wyborze kierowaliśmy się wszystkim, czym się dało – instynktem, wiedzą, gustem, przeczuciami.

Wybór finalistów to jednak nie wszystko. Nagrodę główną za multimedialną instalację Antyliban otrzymał Piotr Grabowski.

Co czeka na zwycięzców i dlaczego przy wyborze najlepszych tak ważny jest instynkt? Szczegóły w dźwięku audycji i w relacji z finału konkursu.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs, który odkrywa nowych artystów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 13:18
Konkurs Samsung Art Master 2011 pod patronatem Czwórki przeznaczony jest dla młodych artystów, którzy marzą o karierze. W tej edycji wiele się zmieni: będą dwa etapy i niemal dwukrotnie większa pula nagród.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samsung Art Master: wybieramy artystów prawdziwych

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2011 14:30
Badamy jak przebiega tegoroczny konkurs dla młodych artystów. Czwórka jest patronem wydarzenia. Juror Karol Radziszewski zdradza, że poszukiwani są ludzie, którzy będą działać, nawet jeżeli nie wygrają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaśmina Wójcik: Samsung Art Master to rodzaj mecenatu

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2011 21:50
Był rok 2007. Decyzja jury była jednogłośna. Laureatką konkursu fotograficznego Samsung Art Master, któremu Czwórka patronuje, została wówczas Jaśmina Wójcik. Dziś artystka wraca do studia, by opowiedzieć o nowym projekcie, w którym wciąż pomagają jej ludzie z SAM.
rozwiń zwiń