Aleksandra Popławska: w "Klarze" urzeka mnie... samotność

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2013 10:00
Niebawem Aleksandrę Popławską zobaczymy w spektaklu "Klara", w Teatrze Powszechnym. – Problemy Klary, samotnej 40-latki, to problemy wielu kobiet, mieszkających i robiących karierę w dużych miastach – mówi Aleksandra Popławska.
Audio
  • Aleksandra Popławska o spektaklu "Klara" (Kontrkultura/Czwórka)
Aleksandra Popławska
Aleksandra Popławska Foto: PAP/ Stach Leszczyński

/

"Klara" to zabawny, a jednocześnie całkiem poważny spektakl, oparty na popularnej powieści Izy Kuny. Klara - singielka tuż przed czterdziestką - wciąż nie może złożyć w całość swojego życia. Miota się w długoletnim związku z żonatym Aleksem, w pogmatwanych stosunkach z matką, w relacjach z przyjaciółmi. Garściami łyka tabletki nasenne, antydepresanty popija alkoholem, walczy ze swoimi demonami i coraz bardziej ma wszystkiego dość.

– Moja bohaterka jest już po pierwszych rozczarowaniach życiowych, rozwodach, rozstaniach – opowiada Aleksandra Popławska. – Żyje w związku nietypowym i nieformalnym, a kochać kogoś żonatego, to też jest trudne. Jest więc bardzo, bardzo samotna, mimo, że ma przyjaciół. Potrzeba posiadania kogoś bliskiego jest tak ogromna, ze w pewnym momencie Klara nie daje już rady być w związku z mężczyzną, którym musi dzielić się z inną kobietą.  

Zdaniem Popławskiej, to nie jest historia odosobniona, a wiele kobiet, robiących karierę, prywatnie musi zmagać się z przytłaczającą samotnością. – Siłą rzeczy wyzwolenie kobiet powoduje, że stają się samotne, bo nie każdy mężczyzna daje radę pozostać przy takiej kobiecie – mówi gość Czwórki.

A prywatnie? Aleksandra Popławska przyznaje, że od zawsze była molem książkowym. – Dziś moja córka czyta pod ławką nawet w szkole na matematyce, więc chyba ją tym zaraziłam – opowiada znana aktorka w Czwórce.

Czy Aleksandra Popławska utożsamia się choć trochę ze swoją postacią? Dowiedz się więcej o planach zawodowych i życiu prywatnym aktorki, słuchając nagrania rozmowy z "Kontrkultury" w Czwórce. Na audycję zapraszamy w weekendy w samo południe.

(kd)

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka FILM KULTURA
Czytaj także

Narratorem w filmie o Baczyńskim są jego wiersze

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2013 18:30
Relacje świadków, wypowiedzi żyjącej współcześnie młodzieży, ale przede wszystkim wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego znalazły się w opowieści Kordiana Piwowarskiego o legendarnym poecie oraz bezsensie wojny i sztuce, która jest ponadczasowa i nieśmiertelna. Premiera filmu odbędzie się 15 marca.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koszałka: "Będziesz legendą, człowieku" to nie film o Euro 2012

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2013 10:00
- To film nie tylko o piłce nożnej, ale także w walce z samym sobą i zmaganiu się z różnicami kulturowymi na obcej ziemi - mówi w Czwórce reżyser Marcin Koszałka.
rozwiń zwiń