Zapraszamy do czytelni... wizualnej

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2013 17:10
To miejsce dla osób, które są zainteresowane literaturą, praktykami miejskimi i architekturą. W niedzielę sprawdzimy na czym polega wyjątkowość Wizualnej Czytelni Nizio.
Zapraszamy do czytelni... wizualnej
Foto: Glow Images/East News

Wizualna czytelnia działa w siedzibie Fundacji Nizio mieszczącej się w historycznych przestrzeniach kamienicy przy Inżynierskiej 3/4. Wszyscy zainteresowani wciąż powiększającymi się zbiorami czytelni mogą zapoznać się z nimi zasiadając w pieczołowicie odrestaurowanych fotelach z dawnych warszawskich sal teatralnych.

Co jeszcze czeka nas w tym niezwykłym miejscu? Zdradzimy to w niedzile, 25 sierpnia - w "Kontrkulturze", po godzinie 12.00.

Czytaj także

Szczygielski: trzeba dorosnąć, by tworzyć dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2013 13:44
Marcin Szczygielski na wakacje do domu swoich dziadków wysłał bohaterkę swojej książki "Czarownica piętro niżej". Trzeba dodać, że jest to dom niezwykły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Sidor: zależało mi na dynamice, a nie faktografii

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2013 10:00
"Gdzie jest wydra? - czyli śledztwo w Wilanowie" - książka Doroty Sidor prowadzi nas po zakamarkach pałacu w Wilanowie - letniej siedzibie króla, a wędrujemy w poszukiwaniu wydry - królewskiego pupila.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Opowiadania erotyczne? "Kobiety mogą pisać równie odważnie jak mężczyźni"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 12:00
Po tworzeniu poezji przyszedł czas na erotyczne opowiadania? – Uważam, że to normalny kierunek rozwoju – śmieje się Katarzyna Miller, psycholog i poetka, autorka piosenek i filozofka, która właśnie opublikowała gorącą książkę "Słone ciasteczka. 10 opowiadań erotycznych".
rozwiń zwiń