Folkowisko 2014 - kultura jest babą!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2014 13:13
Tegoroczny temat Festiwalu Kultury Pogranicza to nie tylko świetna zabawa przy muzyce etnicznej. Folkowisko 2014 ma na celu przybliżenie nie dostrzeganej, a nawet nie docenianej roli kobiet w życiu codziennym.
Audio
  • O 4. edycji Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko 2014 „Kultura jest babą”, opowiada Magda Bartecka (Czwórka/Folk Off)
Same Suki
Same SukiFoto: Wojciech Kusiński

Kobiet jest wiele i każda z nich jedyna w swoim rodzaju, ale czy wiemy z czym zmagają się na co dzień i ile z siebie daje każdego dnia? Co je dzieli, a co łączy?
- Postanowiliśmy zorganizować ten festiwal, aby pokazać kulturę, bogactwo, stworzyć platformę wymiany dla kobiet wiejskich i miejskich, aby miały możliwość spotkania się, porozmawiania, nauczenia się czegoś ciekawego od siebie nawzajem. Dlatego w Gorajcu zapraszam wszystkich serdecznie na debatę, w której wezmą udział działaczki wiejskie i aktywistki miejskie. Będzie to bardzo ciekawe starcie i na pewno warto, chociażby dla tej debaty, do Gorajca się wybrać - mówi Magda Bartecka, organizatorka imprezy.
Folkowisko to nie tylko wielce interesująca debata, ale również mnóstwo fajnych  warsztatów, w których również na pewno warto wziąć udział, m.in. gotowania, chodowania roślin, gry na didgeridoo prowadzonych przez eksperta Macieja Lubasia oraz warsztaty muralu wiejskiego, a także wiele niezapowiedzianych niespodzianek dla uczestników - wszystko to czeka na Was!
Na festiwalu pojawią się tacy artyści, jak kobieca formacja folkowa Same Suki, ukraiński zespół Jorij Kloc, Hudacy, Koromysło oraz zespół Strojone z Krakowa, które zaśpiewają acapella.

Czytaj także: Kobieta na wsi to silna kobieta <<<
Organizatorzy zapewniają serdeczny klimat wszystkim, którzy przybędą. Wstęp jest wolny, czyli za darmo. Jeśli ktoś będzie chciał zostać dłużej, to koszt wynajmu miejsca na polu namiotowych wynosi 20PLN za noc w tym ze wszystkimi mediami wliczonymi w cenę.
Wszystko to odbędzie się 11-13 lipca w dawnej ukraińskiej wsi Gorajec podczas 4. edycji Festiwalu Kultury Pogranicza Folkowisko 2014 "Kultura jest babą".
bc/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka folk MUZYKA

Czytaj także

Rykarda Parasol: swoje piosenki piszę sama

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 10:00
To amerykańska wokalistka i kompozytorka, która, zdaniem krytyków, może zmienić postrzeganie muzyki przez ludzi na całym świecie. Rykarda Parasol jest właśnie w trasie koncertowej, m.in. w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DAGADANA: inspiruje nas świat

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 17:00
- W naszą polsko-ukraińską tkankę wpuściliśmy trochę amerykańskiej krwi i okazało się, że to działa - mówi Daga Gregorowicz. - Tak oto do naszego składu dołączył Frank Parker i nagrał z nami "List do ciebie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ŝanĝo: muzyka, która zmienia wibracje Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 12:00
Zespół Ŝanĝo powstał w 2011 roku z inicjatywy Kamila "Ronina" Rogińskiego. Grupa łączy muzykę i taniec, wpisując się w nurt world music. Światło dzienne ujrzała właśnie ich płyta "Zmiana wibracji Ziemi".
rozwiń zwiń