Ania Rusowicz: nigdy nie izoluję się od fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 09:23
Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie - Ania Rusowicz była gościem Czwórki w niedzielny wieczór. - To jeden z pierwszych spokojnych weekendów od jakiegoś czasu, bo lato było w naszym przypadku niezwykle intensywne - zdradziła artystka.
Audio
  • Lato 2014 roku Ania Rusowicz zapamięta głównie z koncertów na festiwalach Woodstock i w Jarocinie (Czwórka/Folk Off)
Ania Rusowicz opowiedziała w Czwórce o zakończonym letnim okresie koncertowym
Ania Rusowicz opowiedziała w Czwórce o zakończonym letnim okresie koncertowym Foto: Wojciech Kusiński / PR

W audycji "Folk Off" Ania Rusowicz i towarzyszący jej Hubert Gasiul, na co dzień partner zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, podsumowali w skrócie okres wakacyjnych koncertów. Był to dla nich intensywny czas, ponieważ wciąż trwa promocja ostatniej płyty artystki "Genesis". Wśród miejsc, w których z tej okazji śpiewała, były m.in. wielkie festiwale: Przystanek Woodstock i Jarocin. - Wyjeżdżając w letnią trasę jesteśmy trochę jak ślimak, który zabiera dom ze sobą. Z nami też tak jest, bierzemy swój klimat, swoich ludzi, energię, które później chcemy przekazać na scenie. Pewnie dlatego wszędzie czujemy się dobrze, chociaż to Woodstock jest takim naszym koncertowym domem, bo jego założenia są niezwykle bliskie charakterowi mojej muzyki - podsumowała Ania.


Podczas wielkich imprez plenerowych wokalistka miała okazję na bezpośredni kontakt z rzeszą swoich fanów. Było to dla niej niezwykle pozytywne doświadczenie. - Ja nie jestem osobą, która się zamyka, oddziela od słuchaczy jakimś murem. Wręcz przeciwnie, każde spotkanie z nimi daje mi wielką radość, przyjemność. Ich ciepłe słowa, serdeczność, dają mi ogromną energię, dzięki której aż chce się pracować, nagrywać nowe piosenki, robić wszystko jeszcze lepiej - przyznała Rusowicz.

Maciej Szajkowski nie omieszkał również zapytać Ani o to, czy poprzez nagrania muzyczne utrzymane w klimacie lat 60. chciała niejako odbyć podróż sentymentalną do czasów wielkiej popularności jej matki i tym samym oddać też jej hołd. - Im człowiek jest starszy, dojrzalszy, tym bardziej zwraca uwagę na to, co się wydarzyło w jego dzieciństwie. To jest chyba zupełnie naturalny proces. U mnie przełożyło się to również na muzykę. Jeśli coś jest wartościowe i przetrwało próbę czasu, to warto do tego nawiązywać - skwitowała.

Zapraszamy do wysłuchania całego wywiadu z audycji "Folk Off".

ac/mc

Czytaj także

Maria Sadowska: jazz mam we krwi [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 16:31
- Od najmłodszych lat jazz był mi bliski i cały czas w swojej twórczości krążę wokół niego - powiedziała Maria Sadowska. Wokalistka, reżyserka, jurorka muzycznego show telewizyjnego była gościem audycji "Prywatnie w Czwórce".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maria Pomianowska: Skrzyżowanie Kultur to świat w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:30
Skrzyżowanie Kultur to najważniejszy festiwal muzyki świata, który odbywa się w tej części Europy. Tegoroczna, 10. edycja rozpocznie się 24 września. Wystąpią artyści z Madagaskaru, RPA, Korei, Etiopii, Brazylii, Iranu, Włoch i Republiki Zielonego Przylądka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy "Słoma" Słomiński i bębniarska kultura w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 11:50
Współpracował m. in. z Jackiem Kleyffem, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą Na Zdrowie oraz Izraelem i dziś jest najpopularniejszym polskim bębniarzem oraz wytwórcą tychże instrumentów. - Był rok 1982, kiedy wybraliśmy się na twórczą emigrację i wylądowaliśmy we wsi Dąbrówka. Tam wszystko się zaczęło - wspomina Jerzy "Słoma" Słomiński.
rozwiń zwiń