Gooral: płyta "Better Place" nie jest niedoceniona

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 12:20
Gooral, czyli Mateusz Górny, to polski muzyk i producent. Artysta łączy dźwięki electro z tradycyjną muzyką góralską. W Czwórce opowiedział nam o swoim dotychczasowym dorobku muzycznych oraz planach na przyszłość.
Audio
  • Gooral opowiada o swoich dotychczasowych płytach i planach na przyszłość (Czwórka/Folk Off)
Koncert Goorala w Czwórce
Koncert Goorala w CzwórceFoto: Tomasz Adamowicz

Podczas festiwalu Woodstock w 2013. roku Gooral razem z Zespołem Pieśni i Tańca "Mazowsze" zagrał specjalny koncert. Kolaboracja pomiędzy artystą, a najsłynniejszym polskim zespołem folklorystycznym została uwieczniona na płycie "Przystanek Woodstock 2013”. - Moim zdaniem, teraz ten album brzmi anachronicznie. Obecnie mieszkam w domku w górach i tam mam okazję nabrać dystansu do tego wszystkiego - mówi Gooral.

Czytaj także: Gooral rozgrzał scenę Czwórki [wideo]

Porównując sukces poprzedniego albumu Goorala nagranego wraz z "Mazowszem” i jego najnowszej płyty "Better Place” może się wielu wydawać, że trzeci już krążek artysty przeszedł bez echa. - Nie wydaje mi się, żeby "Better Place” było niedocenioną płytą. Dlatego, że w tym roku zagraliśmy już 50 koncertów - tłumaczy gość Czwórki.

A jakie Gooral ma plany na najbliższą przyszłość? - Teraz jadę do brata, który mieszka we Francji, żeby tam tworzyć. On również ma duszę artysty i jest dla mnie wielką inspiracją - wyjaśnia muzyk. Artysta uspokaja swoich fanów dodając, że niedługo wraca z kolejną dawką koncertów.

Podczas audycji Gooral zdradził nam także, jakie obecnie łączą go relacje z członkami grupy Psio Crew, z którą był kiedyś związany. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z "Folk Offu".

bc/kul

Czytaj także

Maria Pomianowska: Skrzyżowanie Kultur to świat w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:30
Skrzyżowanie Kultur to najważniejszy festiwal muzyki świata, który odbywa się w tej części Europy. Tegoroczna, 10. edycja rozpocznie się 24 września. Wystąpią artyści z Madagaskaru, RPA, Korei, Etiopii, Brazylii, Iranu, Włoch i Republiki Zielonego Przylądka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy "Słoma" Słomiński i bębniarska kultura w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 11:50
Współpracował m. in. z Jackiem Kleyffem, Brygadą Kryzys, Osjanem, Orkiestrą Na Zdrowie oraz Izraelem i dziś jest najpopularniejszym polskim bębniarzem oraz wytwórcą tychże instrumentów. - Był rok 1982, kiedy wybraliśmy się na twórczą emigrację i wylądowaliśmy we wsi Dąbrówka. Tam wszystko się zaczęło - wspomina Jerzy "Słoma" Słomiński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Rusowicz: nigdy nie izoluję się od fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 09:23
Córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy, jedno z największych odkryć muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie - Ania Rusowicz była gościem Czwórki w niedzielny wieczór. - To jeden z pierwszych spokojnych weekendów od jakiegoś czasu, bo lato było w naszym przypadku niezwykle intensywne - zdradziła artystka.
rozwiń zwiń