Ola Bilińska o uroku żydowskich kołysanek

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 13:30
- Moja przygoda z muzyką żydowską zaczęła się od Rafaela Rogińskiego i kołysanek - wspomina Ola Bilińska, wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka.
Audio
  • Żydowskie kołysanki z elektroniczną duszą (Czwórka/Folk Off)
Ola Bilińska wykonywała gatunki tak różne jak opera, bluegrass, jazz, pop, house, techno, czy amerykański folk. Artystka wystąpiła także na Festiwalu Nowa Tradycja
Ola Bilińska wykonywała gatunki tak różne jak opera, bluegrass, jazz, pop, house, techno, czy amerykański folk. Artystka wystąpiła także na Festiwalu "Nowa Tradycja"Foto: Grzegorz Śledź/PR2

W ten sposób po miejsko-folkowych Płynach, neo-bigbitowej Muzyce Końca Lata i mistyczno-folkowej formacji Babadag, artystka zaczęła udzielać się w trio Berjozkele. - Przedwojenne kołysanki jidysz wykonujemy przy użyciu instrumentów tradycyjnych oraz elektroniki - mówi Ola Bilińska. - Zanim jednak się do tego zabraliśmy, musiałam dobrze się przygotować.

Wokalistka zdradziła, w jaki sposób uczyła się języka jidysz i co było dla niej najtrudniejszym wyzwaniem.

Zobacz także: Nowa Tradycja 2015. Festiwal Folkowy Polskiego Radia <<<

Gościem "Batyskafu" był także Miron Zajfert, który opowiedział o programie tegorocznej edycji Festiwalu Nowej Muzyki Żydowskiej.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzi: Maciej Szajkowski

Goście: Miron Zajfert (Nowa Muzyka Żydowska), Ola Bilińska (wokalistka)

Data emisji: 22.04.2015

Godzina emisji: 00.00

kul/kd

Czytaj także

Söndörgő - węgierski folk, w którym słychać wiatr

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 16:50
- Podczas koncertów w Polsce dostajemy zawsze prawdziwy zastrzyk energii - opowiadają w Czwórce muzycy grupy Söndörgő, Áron i Salamon Eredics.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzech Piotrowski w podróży po świecie

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 12:00
World Orchestra prowadzona przez Grzecha Piotrowskiego powróci 15 lutego z nowym albumem "One World". Będzie to dźwiękowy zapis międzynarodowych podróży artysty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pospolite Ruszenie. Muzyka renesansu na rockowo

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2015 15:43
Szesnastu muzyków w różnym wieku i z różnych regionów kraju. Grają rocka na tradycyjnych, dawnych instrumentach. To prawdziwe (muzyczne) pospolite ruszenie.
rozwiń zwiń