Söndörgő - węgierski folk, w którym słychać wiatr

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 16:50
- Podczas koncertów w Polsce dostajemy zawsze prawdziwy zastrzyk energii - opowiadają w Czwórce muzycy grupy Söndörgő, Áron i Salamon Eredics.
Audio
  • Áron i Salamon Eredics z grupy Söndörgő opowiadają o koncertach w Polsce i planach grupy (Czwórka/Batyskaf)
  • Muzycy Áron i Salamon Eredics z grupy Söndörgő zagrali na żywo w studiu Czwórki duet na flet tamburę (Czwórka/Batyskaf)
Muzycy grupy uwielbiają grać koncerty w Polsce
Muzycy grupy uwielbiają grać koncerty w Polsce Foto: mat. pras./www.sondorgo.hu/

Węgierski zespół Söndörgő jest dobrze znany polskiej publiczności - wystąpili m.in. na festiwalu Pannonica, byli gośćmi poznańskiego Ethno Por, a ostatnio usłyszeć ich można było podczas "Etnicznych inspiracji" w Warszawie.

Twórczość tej grupy to wypadkowa węgierskiego folkloru z domieszką tradycji serbskich i chorwackich. - Choć jeździmy po całym świecie, występy w Polsce zawsze bardzo nam odpowiadają - przekonują w Czwórce bracia flecista Áron Eredics i jego brat Salamon, grający na instrumentach strunowych.

Zespół do swojego składu, oprócz tradycyjnych skrzypiec, dodał też tamburę. Co to za instrument? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Batyskaf
Prowadził:
Maciej Szajkowski
Gość:
Áron Eredics i jego brat Salamon z zespołu Söndörgő
Data emisji:
19.11.2014
Godzina emisji:
6.00

(kd/kul)

Czytaj także

Maria Pomianowska: Skrzyżowanie Kultur to świat w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 09:30
Skrzyżowanie Kultur to najważniejszy festiwal muzyki świata, który odbywa się w tej części Europy. Tegoroczna, 10. edycja rozpocznie się 24 września. Wystąpią artyści z Madagaskaru, RPA, Korei, Etiopii, Brazylii, Iranu, Włoch i Republiki Zielonego Przylądka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gooral: płyta "Better Place" nie jest niedoceniona

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2014 12:20
Gooral, czyli Mateusz Górny, to polski muzyk i producent. Artysta łączy dźwięki electro z tradycyjną muzyką góralską. W Czwórce opowiedział nam o swoim dotychczasowym dorobku muzycznych oraz planach na przyszłość.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tsigunz Fanfara Avantura - polski temperament i bałkańskie rytmy

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 12:45
- Jeśli chodzi o korzenne fanfary, które tak odważnie łączy się z nowoczesnymi instrumentami, to rzeczywiście w Polsce jesteśmy pionierami - powiedział w Czwórce Piotr Mełech z zespołu Tsigunz Fanfara Avantura. "Tygrysy surowego brzmienia nu-gypsy", jak sami o sobie mówią, wydali właśnie debiutancki album "Tsigunz Turbo Balkan Groove".
rozwiń zwiń