Pannonica. Festiwal, który wzrusza do łez

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 12:00
- Jestem zachwycona kierunkiem, w który rozwija się Pannonica. Z jednej strony jest coraz większy, z drugiej nadal zachowuje swój wyjątkowy klimat i wzrusza ludzi do łez – mówi Ania Witczak z zespołu Dikande.
Audio
  • Co wydarzyło się na festiwalu Pannonica? (Folk Off/Czwórka)
4. edycja Pannonica Folk Festival odbyła się w Barcicach koło Starego Sącza w dniach 25-27 sierpnia 2016 (zdj. ilustracyjne)
4. edycja Pannonica Folk Festival odbyła się w Barcicach koło Starego Sącza w dniach 25-27 sierpnia 2016 (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/contact857/dom. publiczna

W muzyce zespołu słychać zarówno inspiracje dźwiękami etnicznymi z Polski, Białorusi, Bułgarii, Macedonii, jak również melodiami żydowskimi, cygańskimi czy kurdyjskimi. To znakomicie wpisuje się w ideę festiwalu, który ma być kulturalną wizytówką Sądecczyzny i apoteozą różnorodności, wielokulturowości i bogactwa muzycznego Polski i całej Nowej Europy. W audycji usłyszycie także muzykę artystów, którzy wystąpili w tym roku w Barcicach oraz wywiady z Terne Chave, Bubliczkami, Dejanem Petrovicem i Balkanscream.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Przygotował: Artur Gaweł

Data emisji: 31.08.2016

Godzina emisji: 00.00

kul/pj

Czytaj także

Pablopavo: sentymentalny ze mnie facet

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 14:40
- "Wir" to moja 10 autorska płyta i 47, w której brałem udział. Pomyślałem, że to dobry moment, żeby nagrać spokojny i liryczny krążek - mówi Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trebunie Tutki i Urmuli na gruzińskim szlaku

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2016 00:02
- Szukamy ducha gór nie tylko w naszym Giewoncie i nad tatrzańskimi stawami. Ruszyliśmy do Gruzji i tam odnajdujemy siebie na nowo - mówił w Czwórce Krzysztof Trebunia-Tutka.
rozwiń zwiń