Zobacz zwycięski klip kampanii "Nie jedź na kacu"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2012 19:03
- Ta kampania pierwszy raz pokazała problem alkoholowy w innym znaczeniu – mówiła w Czwórce Magdalena Jeziorowska z fundacji Fabryka Komunikacji Społecznej.
Audio

Spot "Poranek" kampanii "Nie jedź na kacu. Włącz myślenie" zrealizowany przez Fabrykę Komunikacji Społecznej dla Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zwyciężył w kategorii Ważna Sprawa i otrzymał Grand Prix konkursu Spoters Awards 2011. W czteroletniej historii konkursu pierwszy raz Grand Prix otrzymał spot kampanii społecznej.

- To jest spot zrealizowany przez wybitnego reżysera Marka Dawida – mówiła w czwórkowym "Poranku" Magdalena Jeziorowska Myślę, że główną przyczyną docenienia go przez internautów, bo w Spotersach głosują internauci, był fakt, że rzeczywistość w nim przedstawiona wygląda bardzo realnie – opowiadała.

Celem kampanii i promującego ją spotu jest zwrócenie uwagi na niedoceniany problem jazdy na porannym kacu, kiedy kierowcom wydaje się już, że są w pełni świadomi swoich zachowań.

- Nie zdajemy sobie sprawy, że rano, po imprezie, pomimo wziętego prysznica i zjedzonego śniadania, nadal możemy być pijani. Ta kampania miała bardzo dobre wyniki ewaluacyjne, czyli, że ludzie widzieli i się z nią zapoznali – cieszyła się Jeziorowska. Jej zdaniem takie spoty w przyszłości mogą pozytywnie wpłynąć na zmianę postaw społecznych.

Więcej na temat spotu i innych filmów realizowanych w ramach kampanii społecznych dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: kampania społeczna śniadanie
Czytaj także

Rozwód? Przemyśl to dla dobra dziecka

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2011 15:14
W Polsce rejestruje się coraz więcej rozwodów i powoli staje się to poważnym problemem społecznym. Najbardziej na rozwodach cierpią dzieci. Dlatego Fundacja Mamy i Taty rozpoczęła kampanię społeczną pod hasłem "Rozwód, przemyśl to".
rozwiń zwiń
Czytaj także

MON namawia żołnierzy, by rzucili palenie

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 16:19
"Cel pal! Śmiertelna skuteczność gwarantowana" - tym hasłem resort obrony chce przekonać służących w armii do walki z nałogiem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pijani kierowcy zmorą polskich dróg

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 06:32
W 2011 r. policja zatrzymała 183 tys. nietrzeźwych kierowców. To o 17 tys. więcej niż rok wcześniej.
rozwiń zwiń