Polskie Radio
Section05
Komenda Główna Policji

Afera "Pandora Gate". Szef MSWiA: pan Wardęga jest w kontakcie z policją i prokuraturą

- Zabezpieczane są komputery, sprzęt elektroniczny, policja dociera do potencjalnych ofiar, tak żeby stworzyć im warunki do szybkiego złożenia zeznań w prokuraturze. Również pan Wardęga jest w kontakcie z policją i prokuraturą żeby złożyć wyczerpujące zeznania jako świadek - powiedział w piątek szef MSWiA, minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński pytany o aferę pedofilską wśród youtuberów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Kamiński youtube policja polska cyberprzestępczość przestępczość Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pedofilia prokuratura influencer influencerzy służby i bezpieczeństwo

Odtwarzanie posterunków policji zlikwidowanych w czasie rządów PO-PSL. Powstanie placówka w Rybnie na Mazowszu

W przyszłym roku ma ruszyć budowa posterunku policji w Rybnie w pow. sochaczewskim (woj. mazowieckie), który został zlikwidowany w 2011 r. To jeden z wielu posterunków, które w ciągu najbliższych lat mają być odtworzone lub zbudowane od podstaw - zapowiedziała mazowiecka policja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja policja polska służby i bezpieczeństwo Mazowsze mazowieckie Platforma Obywatelska regiony

Pierwszy dzień z nowymi obostrzeniami. Rzecznik KGP: wystawiono ponad 2 tysiące mandatów

- Pierwszego dnia obowiązywania nowych ograniczeń policjanci nałożyli ponad 2,4 tys. mandatów i sporządzili prawie 670 wniosków do sądu o ukaranie w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa maseczką – poinformował rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo policja Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 lockdown obostrzenia