Polskie Radio
Section05

działalność gospodarcza

Urlop dla przedsiębiorców. KPRM: rozwiązanie ma być dobrowolne i skierowane do wszystkich

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu ma zapoznać się z informacją Ministra Rozwoju i Technologii na temat kierunku i harmonogramu prac legislacyjnych wdrażających tzw. urlop dla przedsiębiorców. W założeniach podkreślono, że rozwiązanie ma być dobrowolne i skierowane do wszystkich przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma zus składki przedsiębiorca

"Wakacje od ZUS". Resort rozwoju nie wyklucza, że program może ruszyć jeszcze w tym roku

Ministerstwo Rozwoju i Technologii pracuje obecnie na projektem "wakacji od ZUS" - poinformował minister rozwoju i technologii Krzysztof Hetman. Jak wskazał, program będzie działał w 2025 r., ale nie można wykluczyć, że ruszy jeszcze w 2024 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma firmy przedsiębiorca przedsiębiorstwo małe i srednie przedsiębiorstwo Ministerstwo Rozwoju Krzysztof Hetman ZUS zus składki

Ile jednoosobowych firm działa w Polsce? Niejasny obraz tego sektora przedsiębiorczości

Liczba jednoosobowych działalności gospodarczych w Polsce z roku na rok staje się coraz ważniejszą kwestią w dyskusji o kondycji rynku pracy. Tymczasem statystyka publiczna pokazuje niejasny obraz tego sektora przedsiębiorczości. Analizy utrudnia też brak spójnych baz danych oraz opracowań dotyczących różnic w przedstawianych zakresach informacji - piszą analitycy Polskiego instytutu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma ZUS Główny Urząd Statystyczny statystyka