Jurek Przeździecki. Ma jeden cel: oryginalność

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2017 13:21
Jeden z najciekawszych nadwiślańskich twórców szeroko pojętego techno, doceniony także przez świat zachodni - Jurek Przeździecki pojawi się na Czwartej Scenie Czwórki podczas Up To Date Festival w Białymstoku.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Africa Studio/Shutterstock.com
Sprawdź też:
up to date 1200.JPG
Czwarta Scena Czwórki na Up To Date Festival!

Miłośnik syntezy modularnej, zawsze twórczo niespokojny i kierowany potrzebą dalszego rozwoju, Jurek Przeździecki studiuje prywatnie kompozycję, fortepian i teorię muzyki współczesnej. Już w wieku 10 lat fascynowała go muzyka klasyków - Bacha, Beethovena i Chopina - a gdy studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zetknął się z muzyką elektroniczną. Front 242, Psychic TV, Throbbing Gristle, SPK i Coilna na zawsze zmieniły jego podejście do sztuki komponowania dźwięków.

W Czwórce artysta opowie o występie na Up To Date, o obecnych projektach i o planach na przyszłość.

***

Na "Porę Lexa" w piątek (1.08) od północy zaprasza Maciej Kasprzyk

jsz/kul

Czytaj także

Eltron John: w Białymstoku obecność jest obowiązkowa!

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 10:00
- Śledzę poczynania organizatorów Up To Date od lat i mocno im kibicuję. Z przyjemnością wystąpię na tegorocznej edycji i, jak będzie trzeba, zagram nawet 7 godzin - mówi Eltron John, artysta, który na festiwalu w Białymstoku wystąpi na Czwartej Scenie Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Widżeje - to oni robią z koncertów widowiska

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2017 11:35
Kuba, Michał i Tomek, czyli Visual Family Collective, to widżeje, którzy odpowiadają za wizualizacje na Czwartej Scenie Czwórki podczas odbywającego się 8 i 9 września Up To Date Festival w Białymstoku. W Czwórkowym "TOP" artyści zdradzają tajniki swojej profesji.
rozwiń zwiń