Kuba. "Jedź tam teraz, potem będzie za późno"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2016 12:40
- Wyjazd na Kubę jest jak podróż w czasie. Zobaczysz tam rzeczy, których nie ma już nigdzie w Europie - przekonuje Maciej "Wapniak" Wapiński, youtuber biorący udział w projekcie "Prosto z serca Kuby".
Audio
  • O czym należy pamiętać planując podróż na Kubę? (BąŻur/Czwórka)
Mnóstwo kolorów i wszystko prosto z serca - taka zdaniem gości Czwórki jest współczesna Kuba
Mnóstwo kolorów i wszystko prosto z serca - taka zdaniem gości Czwórki jest współczesna KubaFoto: Pixabay/Ba-Su/dom. publiczna

Akcja ma przybliżyć Polakom kubańską kulturę i tradycję. - Kuba jest coraz bardziej pożądanym krajem jeśli chodzi o wyjazdy naszych rodaków. Ale to, co zastajemy na miejscu, zazwyczaj rozmija się z naszym wyobrażeniem - wyjaśnia pomysłodawca projektu Marcin Rogulski.

Goście podkreślają też, że to najlepszy moment, żeby wybrać się do tego kraju zanim zdominują go Amerykanie. - Na ulicach Hawany coraz więcej jest amerykańskich turystów, a i sami mieszkańcy zmęczeni sią ciągłą rewolucją i chcieliby mieć lepsze życie - opowiadają goście Czwórki.

Jak przygotować się do takiej podróży, o czym należy pamiętać będąc już na miejscu, jak zwiedzać Kubę i ile to wszystko kosztuje - dowiesz się z nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Goście: Maciej "Wapniak" Wapiński (youtuber), Marcin Rogulski (organizator akcji "Prosto z serca Kuby")

Data emisji: 11.08.2016

Godzina emisji: 8.10

kul/pj

Czytaj także

Kuba. Tam dowiesz się, czym jest szczęście

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 11:28
Nazywana El Caiman lub El Cocodrilo, co w języku hiszpańskim znaczy "aligator", Kuba to gigantyczna baza turystyczna i prawdziwy raj dla miłośników słonecznego lenistwa
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Wenecja - Pekin. Dla poszukiwaczy końca świata

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 12:40
- Krótkie podróże nie mają sensu. Wypad na 10 dni jest co najwyżej po to, żeby się zdziwić. Żeby zrozumieć, potrzeba więcej czasu - tłumaczy podróżnik Przemysław Oberżyświat Osuchowski.
rozwiń zwiń