Rajd Wenecja - Pekin. Dla poszukiwaczy końca świata

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 12:40
- Krótkie podróże nie mają sensu. Wypad na 10 dni jest co najwyżej po to, żeby się zdziwić. Żeby zrozumieć, potrzeba więcej czasu - tłumaczy podróżnik Przemysław Oberżyświat Osuchowski.
Audio
  • Przemysław Osuchowski o rajdzie Wenecja - Pekin i książce nie tylko dla podróżników (BąŻur/Czwórka)
Uczestnicy rajdu Wenecja - Pekin  szukali świata końca i świata początku. Pod Chińskim Murem, nad Żółtą Rzeką, na Pustyni Takla Makan, w niebotycznym Pamirze, Tienszanie, Karakorum, na stepach Azji Środkowej, w nieskończonej Syberii
Uczestnicy rajdu Wenecja - Pekin szukali świata końca i świata początku. Pod Chińskim Murem, nad Żółtą Rzeką, na Pustyni Takla Makan, w niebotycznym Pamirze, Tienszanie, Karakorum, na stepach Azji Środkowej, w nieskończonej Syberii Foto: Pixabay/hbieser/dom. publiczna

Gość Czwórki przemierzył już ponad 80 państw na sześciu kontynentach, w sumie spędzając prawie dziesięć lat w podróży. Jest także pomysłodawcą rajdu z Wenecji do Pekinu, który opisał w książce "Wenecja - Pekin. Być jak Marco Polo...". - W odróżnieniu jednak od włoskiego podróżnika, wyprawę zaczęliśmy w polskiej Wenecji i po 28 dniach dotarliśmy do stolicy Państwa Środka - opowiada Przemysław Osuchowski i tłumaczy, dlaczego przed wyprawą warto z uczestnikami podróży zamknąć się w pokoju na całą dobę, ile jada chiński przewodnik oraz co się wydarzyło, gdy do ekipy dołączyła autostopowiczka z Japonii.

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Mariusz Infulecki

Gość: Przemysław "Oberżyświat" Osuchowski (autor książki "Wenecja - Pekin. Być jak Marco Polo...")

Data emisji: 13.07.2016

Godzina emisji: 8.17

kul/mg

Czytaj także

Podróże jako sposób na życie. Jak to zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 14:00
Anna to blogerka modowa, Marek - podróżnik. Razem zwiedzają świat i spełniają marzenia. - Każdy chce pasję przekuć w sposób na życie. Nam się udało - mówi Anna Skura w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Pater i jego niezwykłe podróże wgłąb Rosji

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 17:16
- Już dwa dni po powrocie do Polski zaczynam myśleć o kolejnej wyprawie - mówił w Czwórce Michał Pater, autor jednego z pierwszych w Polsce YT kanałów podróżniczych "Autostopem Na Koniec Świata".
rozwiń zwiń