Uśmiech - sposób na lepszy dzień

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2016 09:50
- Uśmiech jest darmowy, nic nie kosztuje, a może przynieść wiele dobrego - mówi psycholog Daria Abramowicz w Dniu Orderu Uśmiechu, obchodzonym od 21 września 1968 roku.
Audio
  • Psycholog Daria Abramowicz opowiada o znaczeniu uśmiechu (Bążur/Czwórka)
Wystarczy tak niewiele, by skłonić organizm do wydzielania hormonów szczęścia.
Wystarczy tak niewiele, by skłonić organizm do wydzielania hormonów szczęścia.Foto: Glow Images/East News

To właśnie tego dnia redakcja Kuriera Polskiego pierwszy raz przyznała taki order. Inspiracją dla tej nagrody był wywiad z Wandą Chotomską z okazji 5-lecia dobranocki dla dzieci "Jacek i Agatka".

Nasz reporterka, Gosia Zmaczyńska sprawdziła czy dziś warto się uśmiechać? - Uśmiech przynosi korzyści na wielu polach - mówi ekspertka z portalu parkpsychologii.pl. - Dopamina i endorfiny wydzielane podczas uśmiechu sprawiają, że mamy lepszy nastrój, uśmiechając się jesteśmy oceniani przeciętnie jako osoby o dwa lata młodsze, uśmiech podnosi naszą atrakcyjność, dzięki niemu jesteśmy bardziej kreatywni i godni zaufania. 

Sprawdziliśmy też kto uśmiecha się najwięcej, kto jest najszczęśliwszy, kto stoi za projektem graficznym Orderu Uśmiechu i czy sztuczny uśmiech też może przynieść jakieś korzyści?

***

Tytuł audycji: "BąŻur"

Prowadzi: Piotr Galus

Materiał: Małgorzata Zmaczyńska

Data emisji: 21.09.2016

Godzina emisji: 6.10

pj

Czytaj także

Płacz, rycz. Dlaczego warto okazywać emocje?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 13:30
Beksalala, mazgaj, beksa - te określenia towarzyszą nam od przedszkola. My sprawdzimy, czy rzeczywiście płacz jest niemęski i dlaczego faceci powinni ronić łzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kobieta się oświadcza. Rewolucja czy tabu?

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 16:12
Pierwsze spotkanie, randka, a nawet zaręczyny nie zależą jedynie od woli mężczyzny. Inicjatywa po stronie kobiet nie jest wcale zjawiskiem rzadkim. Wiedzą to i naukowcy, i reżyserzy. A także Maciej Stuhr.
rozwiń zwiń