X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Fobie i lęki. Straszniejsze niż je malują?

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2016 15:53
Pierwszy dzień w szkole, wystąpienie publiczne, ważny egzamin - w większości z nas wydarzenia te wzbudzają uczucie strachu. A co gdy tracimy nad nim panowanie?
Audio
  • Fobie i lęki. Czy jest się czego bać? (Stacja Nauka/Czwórka)
Abemarofobia (strach przed przegapieniem przystanku), acerofobia (strach przed cierpkim smakiem), aibofobia (strach przed palindromami)... panicznie bać możemy się dosłownie wszystkiego.
Abemarofobia (strach przed przegapieniem przystanku), acerofobia (strach przed cierpkim smakiem), aibofobia (strach przed palindromami)... panicznie bać możemy się dosłownie wszystkiego. Foto: pixabay/xusenru

Wtedy możemy mieć mamy do czynienia z zaburzeniem nerwicowym w postaci fobii, która jest mieszanką strachu i lęku, czyli obsesyjnego przywoływania w myślach nieprzyjemnych dla nas sytuacji. - W przeciwieństwie do strachu, w lęku nie ma konfrontacji z konkretną sytuacją - mówi Czwórce Kacper Gajda, absolwent medycyny i lekarz stażysta. - Nauka mówi, że bać się możemy dosłownie wszystkiego - dodaje.

Jakie istnieją rodzaje fobii i jak się zachowują osoby na nie cierpiące? Przekonajcie się słuchając nagrania najnowszej "Stacji Nauka".

***

Tytuł audycji: "Stacja Nauka"

Prowadzi:  Patryk Kuniszewicz

Materiał: Kaja Zemła

Data emisji: 19.09.2016

Godzina emisji: 12.35

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galatea czy Golem - kim jestem po 6 sekundach?

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 15:39
Zwykle w ciągu pierwszych 4-6 sekund spotkania wyrabiamy sobie zdanie na czyjś temat. Wbrew pozorom liczy się tu nie tylko wygląd zewnętrzny, ale też takie czynniki jak: gesty, kontekst, otoczenie, pogoda, a nawet to jaki przedmiot trzymamy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tydzień Mózgu. Jedzenie jako nagroda

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2016 15:40
Z okazji Światowego Tygodnia Mózgu, zapraszamy na bliskie spotkanie z jedną z najważniejszych części naszego organizmu. Co łączy ją z żołądkiem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokaż mi jak piszesz, a powiem co ci dolega

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 09:00
Ponad pięć tysięcy różnych cech charakteru grafolog jest w stanie odczytać z charakteru naszego pisma. Jak się okazuje z tych usług korzystają nie tylko kryminolodzy, ale też lekarze.
rozwiń zwiń