X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Matura 2018. Angielski z Jamesem Bondem

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 13:24
W Zespole Szkoł nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Warszawie wszyscy maturzyści zakończyli pisanie egzaminu z języka angielskiego przed czasem. 
Audio
  • Uczniowie Zespołu Szkół nr 32 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Warszawie dzielą się swoimi wrażeniami po maturze z języka angielskiego (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Yuliya Evstratenko/Shutterstock.com

-  Trzeba było opisać swoje wrażenia po językowym kursie, zalecona forma to notka na bloga. Trzeba było odwołać się do miejsca zakwaterowania, wymienić zalety wyjazdu - mówi tegoroczny maturzysta. - Było też dosyć proste słuchanie ze zrozumieniem - dodaje. 

W jednym z zadań maturalnych wystąpił sam James Bond, a dokładnie kolekcja jego samochodów. Jak swoje szanse na zdanie egzaminu oceniają uczniowie - zapraszamy do wysłuchania materiału Mateusza Gołębiewskiego. 

Od lat język angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym na maturze.

Chęć zdawania na maturze języka angielskiego na poziomie podstawowym zadeklarowało 251 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników, czyli 92 proc. z nich. Część z nich we wtorek po południu przystąpi także do pisemnego egzaminu z angielskiego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym; rozpocznie się on o godzinie 14. Chęć zdawania egzaminu na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 146 tys. tegorocznych absolwentów, czyli 53,8 proc. z nich.

Tegoroczni absolwenci liceów i techników nie są jedynymi, którzy we wtorek piszą egzamin z angielskiego. Razem z nimi piszą go też abiturienci z wcześniejszych roczników. Są wśród nich zarówno osoby, które przystępują do matury po raz pierwszy, jak i takie, które wcześniej nie zdały egzaminu z tego przedmiotu, albo zdały go, ale chcą uzyskać lepszy wynik lub dobierają jeszcze jeden przedmiot do zdanych wcześniej. Takich osób jest łącznie kilkanaście tysięcy w całym kraju.

Także wśród abiturientów z wcześniejszych roczników angielski jest najczęściej wybieranym językiem obcym. Również wśród nich są osoby, które będą zdawać egzamin z tego języka na poziomie rozszerzonym.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Mateusz Gołębiewski  

Data emisji: 8.05.2018

Godzina emisji: 12.13

pj/IAR/PAP/koz/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Matura 2018: matematyka - graniastosłup i prawdopodobieństwo

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:38
- Wiemy już, że w tym roku na maturze z matematyki najlepiej punktowane zadania były z geometrii przestrzennej i rachunku prawdopodobieństwa - relacjonuje Czwórkowy reporter, Mateusz Gołębiewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matura 2018. Dziś egzamin z języka angielskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 10:14
Maturzyści przystąpili we wtorek po godzinie 9. do pisemnego egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym z wybranego języka obcego nowożytnego jest jednym z obowiązkowych egzaminów na maturze. 
rozwiń zwiń