100 na 100. Adamiecki wiedział - czas to pieniądz

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 14:48
Niezaprzeczalnie Karola Adamieckiego można nazwać mistrzem organizacji pracy i zarządzania. To dzięki niemu mamy ramówkę Czwórki, plany lekcji, rozkłady jazdy czy plan urlopu. 
Audio
  • 100 na 100. Karol Adamiecki wymyślił harmonogram (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock

Karol Adamiecki, był jednym z pierwszych teoretyków zarządzania czasem i ludźmi. Miał ekonomiczne podejście do pracy. - Od początku zależało mu na tym, aby ten trud, który jest konieczny przy wykonywaniu pewnych działań był jak najmniejszy - mówi Dariusz Świątek, trener zarządzania projektami w firmie OMEC. - Zwraca uwagę na te aspekty, które pozwalają nam zaoszczędzić czas w procesie pracy - dodaje. 

Obserwując swych podwładnych w Hucie Bankowej dostrzegł brak synchronizacji wykonywanych prac, brak harmonizacji działań. Adamiecki stworzył i wprowadził harmonogram działań. Jakie to przyniosło efekty? Jak jego harmonogram wykorzystujemy i dziś? O tym w materiale ze "Stacji Kultura". 

ZOBACZ WIĘCEJ W CYKLU "100 NA 100" >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 02.08.2018

Godzina emisji: 12.49

pj/ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka wynalazek ciekawostki

Czytaj także

100 wynalazków na stulecie. Niechciany wynalazek

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 14:57
Jan Szczepanik lubił wyzwania. Podjął się też wprowadzenia rewolucji w tkactwie. Tym razem musiał się zmierzyć z sukcesem, który nie sposobał się wielu osobom.
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 na 100. Jak Mieczysław Wolfke wynalazł hologram

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 14:37
Wirtualna rzeczywistość, kino 3D wymagają specjalnych okularów, ale istnieje rozwiązanie, które pozwala obcować ze sztucznymi, trójwymiarowymi obiektami bez dodatkowych gadżetów. To wszystko dzięki Mieczysławowi Wolfke.
rozwiń zwiń