X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prawa zwierząt w Polsce. "Najważniejsza jest nieuchronność kary"

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 16:30
- Nie wysokość kary, ale jej nieuchronność - to podstawowy problem, z którym borykamy się w Polsce - tłumaczy w rozmowie z Czwórką Katarzyna Karpa-Świderek z WWF Polska. 25 października obchodzimy Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt. 
Audio
  • Ustawa o Ochronie Praw Zwierząt w Polsce i w Unii Europejskiej (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Kamelevska Tatiana/shutterstock

shutterstock_1043281849 pies 1200.jpg
Hodowanie psów. O czym musisz wiedzieć, zanim zaczniesz?

W obecnej formie ustawa obowiązuje od kwietnia 2018 r. i - w myśl jej zapisów - powinniśmy traktować zwierzęta z szacunkiem i oszczędzać im niepotrzebnych cierpień. Kolejne nowelizacje poprawiają los zwierząt, ale - choć tylko w ubiegłym roku prowadzono w Polsce ponad 4 tys. postępowań w tej sprawie - wiele jest jeszcze do zrobienia. - Za znęcanie się nad zwierzętami grożą w tym momencie dwa do trzech lat pozbawienia wolności, a za znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem, nawet do pięciu lat - wyliczała rzeczniczka WWF Polska. - Jest też obowiązek nawiązki ze strony sprawcy, która ma wynosić od tysiąca złotych i przekazana ma być na organizacje działające na rzecz praw zwierząt. Dla porównania - w Portugalii kary są przewidziane nawet za nie zabranie chorego pupila do lekarza - tłumaczyła ekspertka.

Według polskiego prawa, jeśli jako kierowcy potrącimy autem zwierzę na drodze, jesteśmy zobowiązani do udzielenia mu pomocy, bądź wezwania odpowiednich służb Katarzyna Karpa-Świderek

W jakim jednak stopniu nasze przepisy różnią się od tych obowiązujących w innych krajach Unii Europejskiej? Jak sprawić, by kara za znęcanie się nad czworonogiem była rzeczywiście nieuchronna? O tym w nagraniu materiału reporterskiego, który przygotowała Ada Janiszewska.

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 25.10.2018

Godzina emisji: 12.10

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Walabia, czyli mniejszy kangur". Czwórka nadaje z Australii

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 13:54
- Są różnej maści i wielkości. Skalniak żółtonogi to jeden z najpiękniejszych gatunków walabii. Żyje w górach i przemieszcza się pomiędzy półkami skalnymi - tłumaczył prof. Kristofet Helgen z Adelaidy w rozmowie z Kacprem Kowalczykiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualny "zły pies" nauczy cię właściwych reakcji?

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 14:24
Naukowcy z University of Liverpool opracowali koncepcję symulatora wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu ludzie mogą wchodzić w interakcję z psem wykazującym oznaki agresji, w kontrolowanych i bezpiecznych warunkach.
rozwiń zwiń