Fundacja The Bridge. Baśniowo o globalnych problemach

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 16:03
Projekt "Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach", został stworzony przez fundację The Bridge z Genewy. Głównymi aktorami przedsięwzięcia jest polska młodzież, która ma na celu zaszczepienie w młodych ludziach m.in. proekologcznych postaw. 
Audio
  • Margo i Adam Koniuszewski o projekcie Globalne Czytanie o Globalnych Wyzwaniach (Stacja Nauka/Czwórka)
Adam i Margo Koniuszewski
Adam i Margo KoniuszewskiFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Globalne wyzwania są inne w Polsce, inne w Afryce, a jeszcze inne w Azji, niemniej świat jest siecią naczyń połączonych i w holistyczny sposób musimy na niego patrzeć Margo Koniuszewski

- To projekt ONZ, który mówi o globalnych wyzwaniach i celach zrównoważonego rozwoju w formie baśniowej. Mówimy o zmianach klimatycznych, bo Polska będzie gospodarzem konferencji klimatycznej trzeci raz w ciągu dziesięciu lat - tłumaczy Adam Koniuszewski z fundacji The Bridge. - Idea projektu polega na tym, by poprzez formę literacką, która jest bliska nam wszystkim zaszczepić młodym ludziom, od juniora, właściwe postawy wobec świata, w którym się znajdujemy - tłumaczyła zaś Margo Koniuszewska, szafowa fundacji.

Światową premierę projektu zaplanowano na 5 listopada na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównymi autorami projektu są, jak przekonywali goście Czwórki, tak naprawdę młodzi ludzie, którzy na język polski przetłumaczyli książkę szefa ONZ. Kto jeszcze weźmie udział w "Globalnym Czytaniu"? Co zawiera tak książka i jak włączyć się można w akcję? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

Rozwiązywanie globalnych problemów nie jest tylko sprawą ONZ, ale każdego z nas Adam Koniuszewski

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Adam Koniuszewski i Margo Koniuszewska (fundacja The Bridge)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 12.20

kd/ac

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

E-learning. Studia bez ruszania się z domu

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 15:04
Niedawno na polskim rynku edukacyjnym pojawiła się możliwość studiowania w trybie zdalnym jako alternatywna na dziennego i zaocznego toku studiów. Czy rzeczywiście możemy zdobyć dyplom on-line? Sprawdza Ada Janiszewska.
rozwiń zwiń