X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Światowy Dzień Radia. Obchodzimy go ósmy raz

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 17:02
Światowy Dzień Radia obchodzimy z inicjatywy Hiszpanii. Z pomysłem wyszła Academia Espanola de la Radio 20 września 2010 roku. Ten dzień upamietnia inaugrurację działalności rozgłośni Organizacji Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. 
Audio
  • Światowy Dzień Radia - fakty i ciekawostki (Stacja nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

UNESCO, przez to wyjątkowe święto, chce zwrócić uwagę na znaczenie radia, jako środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa. 

Mateusz Kulik przypomina, że cała radiowa przygoda rozpoczęła się jeszcze w XIX wieku. W 1887 roku udowodnione zostało, że fale elektromagnetyczne istnieją. Kolejne odkrycia i badania przybliżały nas do wynalezienia radia, a 1901 rok uznaje się za datę jego powstania. Za pioniera radiofonii uznawany jest Guglielmo Marconi. Czemu nie Nikola Tesla? Na czym polegał patentowy wyścig obu panów? O tym w materiale Mateusza Kulika. 


***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Mateusz Kulik

Data emisji: 13.02.2018

Godzina emisji: 12.08

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekord Guinnessa - najdłuższa podwodna audycja radiowa

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 15:36
W Dubaju dziennikarz Stu Tolan nadawał audycję radiową na żywo z największego aquaparku w tej części świata. Audycja trwała 5 godzin, 25 minut, 25 sekund, w wszystko działo się na głębokości 3 metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań naukowcem, nie ma co marnować czasu!

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 13:52
- Zależy nam na tym, żeby badania i wszystko, co robią studenci miało użytek, nie tylko dla świata naukowego, ale również dla zwykłego człowieka - mówi Magda Kowalczyk, współorganizatorka IV Ogólnopolskiej Konferencji "I’m gonna be a scientist" - którą odwiedzamy z Czwórkowym mikrofonem. 
rozwiń zwiń