X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Arteterapia - leczenie sztuką

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2019 13:41
Radzenie sobie z emocjami przez sztukę to arteterapia. Terapia coraz częściej wykorzystywana jest przez polskich psychologów i psychiatrów.
Audio
  • Arteterapia - wyzwalanie emocji za pomocą płótna i pędzla (Stacja nauka/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock/Elena Efimova

Część chorych tworzy tylko dla siebie, a nawet chowa swoje prace przed innymi. Nie zawsze chcą się dzielić ze światem swoją twórczością, która przecież odzwierciedla ich emocje i przeżycia, jednak czasem możemy podziwiać działania artystyczne pacjentów w szpitalach czy nawet galeriach sztuki nowoczesnej.

- Arteterapia daje nam przestrzeń do wyrażenia swoich emocji poprzez sztukę - mówiła arteterepeutka Anna Sikorska. Co więcej, nie są to zajęcia skierowane do osób o szczególnych zdolnościach plastycznych. Malowanie, rysowanie, wyklejanie, wydzieranie z kartek papieru to coś, co jak przekonuje terapeutka, może robić każdy, a taki rodzaj pracy twórczej może przynieść wiele korzyści. - Sztuka pozwala nam łatwiej zrozumieć siebie. To, co jest w nas w środku możemy potem zobaczyć też na obrazie - wyjaśniała.

Czym charakteryzuje się sztuka art brut? Jak można wyzwolić negatywną energię dzięki sztukom plastycznym? Więcej na ten temat w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Anna Sikorska (arteterepeutka, SenseArte)

Data emisji: 6.09.2019

Godzina emisji: 12.12

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak