X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czwórka w kraterze Wezuwiusza. Kiedy wulkan wybuchnie?  

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 19:16
- Widok na tym szczycie rekompensuje trudy wspinaczki: potężny krater po wybuchu wulkanu, a w dole zatoka neapolitańska - mówił reporter Czwórki Tomasz Sosnowski, wspinając się na Wezuwiusza.
Audio
  • Odwiedzamy Wezuwiusza, Pompeje, Herkulanum i Neapol (Czat Czwórki)
Krater Wezuwiusza
Krater WezuwiuszaFoto: Vaclav Volrab/Shutterstock.com

W starożytności wulkan pogrzebał pod kilkumetrową warstwą popiołów Pompeje i Herkulanum. Ostatni raz dał o sobie znać w 1944 roku, a żyjący w jego cieniu mieszkańcy m.in. Neapolu, w sumie kilka milionów ludzi, sprawiają wrażenie, jakby nie przejmowali się zagrożeniem. - Najlepiej wybrać się na tę górę z Herkulanum. Droga na szczyt piechotą zajmuje 1,5 godziny i wije się pomiędzy lasami spalonymi podczas pożaru, który przed rokiem strawił zbocze wulkanu. Ostatni odcinek drogi to ciężka wspinaczka, ale w dole rozciąga się panorama Neapolu - mówił Tomasz Sosnowski.  

Z żółtym mikrofonem Czwórki stanęliśmy na krawędzi krateru Wezuwiusza. Rozmawialiśmy z mieszkańcami Neapolu, odwiedziliśmy Herkulanum i Pompeje, o których opowiadała przewodniczka. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmów Czwórki.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką >>>

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 16.07

kd/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Iran wbrew stereotypom. Radość, otwartość, kolory

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2016 17:00
Najpierw były podróże po Europie, potem praca magisterska o polityce międzynarodowej Iranu, a wreszcie podróż do tego bliskowschodniego państwa. - Na miejscu zobaczyłam piękny kraj - mówi Anna Konopek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samotnie przez świat. Czego uczą nas podróże?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 17:50
Podróże to sposób nie tylko na poznawanie świata, ale także siebie samego. - To szkoła życia, uczysz się sobie radzić, gdy jesteś zdany na siebie i musisz sam sobie zaufać. Konsekwencje twoich decyzji są natychmiastowe i najczęściej są bardzo intensywne. Najczęściej też nie da się ich cofnąć - mówił Patryk Strzałkowski, podróżnik.
rozwiń zwiń