Japonia. Tłok w metrze, oddech w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2020 18:30
Emil Truszkowski zakochał się w Kraju Kwitnącej Wiśni jeszcze w szkole średniej. Nauczył się języka i wyjechał do Japonii.  
Audio
  • Jak wygląda życie w Japonii? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Blanscape

Czytaj także
japonia 1200.jpg
Sztuka kintsugi, czyli naprawianie po japońsku

- Polakom japoński świetnie wchodzi do głowy. Możemy wymawiać ich głoski i samogłoski. Nauka mówienia idzie nam bardzo dobrze. Jesteśmy w czołówce, jeśli chodzi o świat - przekonuje gość Czwórki.

Dwa lata temu Emil Truszkowski ze swoją żoną Aiko przenieśli się z Tokio do nadmorskiego kurortu i tam razem oprowadzają wycieczki z Polski. - Do Japonii nie da się przyjechać tylko raz. Znam wiele osób, które regularnie tutaj wracają - wyjaśnia rozmówca Ani Depczyńskiej. - Polakom  odpowiada ten kraj. Dobrze się w nim żyje. Dobra kuchnia, piękne krajobrazy, porządek, organizacja i bezpieczeństwo - wylicza.

Emil i Aiko prowadzą też kanał na YouTubie, w którym pokazują codzienne życie w Japonii, co warto tam zwiedzić i co zjeść.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Gość: Emil Truszkowski (podróżnik )

Data emisji: 13.01.2020

Godzina emisji: 16.08

kul

Czytaj także

Babskie podróże. O miejscach, gdzie kobiety rodzą się na nowo

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2016 17:30
- Dziewczyńskie podróże są super, a najlepiej zacząć od Islandii! Uczestniczki mojej wyprawy powiedziały, że nie ma to jak beztroskie hasanie po dzikiej naturze - mówi globtroterka i pisarka Anita Demianowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bike Jamboree - sztafeta rowerowa w duchu zero waste

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 10:30
Najpierw na rowerach pojechali do Japonii, potem postanowili w ten sposób okrążyć świat. Wyjechali w maju 2017 roku, by dwa i pół roku później dotrzeć na World Scout Jamboree w Zachodniej Wirginii w USA i wrócić do Polski.
rozwiń zwiń