Telefon Pogadania. Gaba Kunert o pomocy seniorom

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2020 16:00
Epidemia koronawirusa zmusiła miliony osób do graniczenia spotkań towarzyskich i wyjść z domu. Bardzo dotyka to osoby starsze i samotne. Na tę sytuację zareagowała Gaba Kunert i zainicjowała działalność Telefonu Pogadania.
Audio
  • Jak działa Telefon Pogadania? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Dragana Gordic

Czytaj także
pixabay spokój joga filozofia 1200.jpg
Czy zdrowie psychiczne może pogorszyć się przez epidemię?

Telefon Pogadania, to linia na którą będą mogli zadzwonić seniorzy, żeby porozmawiać. - We mnie drzemie gen społecznika i kiedy dzieją się takie rzeczy, jak teraz, nie umiem siedzieć spokojnie. Być może jest to mój sposób na radzenie sobie ze stresem - opowiada pomysłodawczyni akcji.

Pierwszy post informujący o akcji miał tysiąc polubień, a w ciągu nocy zgłosiło się pół tysiąca wolontariuszy. - Podzieliliśmy ich na trzy grupy. Jedna z nich jest sprofesjonalizowana w kwestii niesienia pomocy seniorom. Są to terapeuci i szkoleniowcy, którzy współtworzą z nami także mechanizm rekrutacji chętnych, bo nie chcemy puścić tego "na żywioł" - wyjaśnia Gaba Kunert.   

Czytaj także
para miłość 1200.jpg
Samotność w związku. Znak czasów i nastawienie na "ja"

Każdy, kto chciałby się dołączyć do akcji i porozmawiać ze starszymi osobami na specjalnej linii wszelkie informacje o Telefonie Pomagania znajdzie w sieci.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Data emisji: 24.03.2020

Godzina emisji: 15.45

kul/ac

Czytaj także

Jak popkultura reaguje na problemy społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 12:20
Nagrodzona pięcioma statuetkami Grammy Billie Eilish zdobyła serca swoich fanów m.in tym, że w piosenkach opowiada o problemach psychicznych z jakimi się zmagała. Ale do depresji przyznaje się coraz więcej znanych osób - artystów, blogerów i youtuberów. Piszą oni także o swoich uczuciach w odniesieniu do obecnej sytuacji.
rozwiń zwiń