Oliwki, błękit nieba i tzatziki. Tegoroczne wakacje spędź w Grecji

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 22:35
Co chwilę zmienia się decyzja władz greckich dotycząca tego, kogo przyjmować w tym roku na wakacje. Ostatnio jednak zdecydowano, że Grecja będzie dostępna dla wszystkich. Dlaczego warto się tam wybrać?
Audio
  • Jak bezpiecznie podróżować do Grecji? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Katarzyna Tyl/Pixabay

home office_1200.jpg
Jak koronawirus wpłynie na miasta?

Jak będzie wyglądała turystyka w Grecji?

Na miejscu mieszka Dorota Kamińska, Polka prowadząca biuro podróży i bloga "Sałatka po Grecku". Dlaczego zdecydowała się zamieszkać na wyspie? Na trzecim roku studiów wyjechała na wyspę Lesbos, wtedy, rzadko uczęszczaną przez turystów. To tam poznała swojego przyszłego męża, z którym przez jakiś czas mieszkała w Polsce dopóki nie podjęli wspólnej decyzji, by na stałe osiedli się na Korfu. Dziś prowadzą tam agencję turystyczną pokazując odwiedzjącym najciekawsze zakamarki tego miejsca. 

Dla ceniących spokój i cieszących się życiem

protest usa 1200 pap.jpg
Protesty w USA. Dlaczego Amerykanie wychodzą na ulice?

Cenią sobie czas wolny i życie towarzyskie. Mimo przeżytego kryzysu celebruj każdą wolną chwilę i przykładają wagę do tego, by nie przytłoczyły ich obowiązki zawodowe. Większość celebruje sjestę. - Ten, kto ma taką możliwość zamyka swój interes po godzinie 14.00. Przerwa trwa do godziny 18.00, kiedy życie znowu zaczyna tętnić, w sezonie, do późnych godzin nocnych. Niektóre miejsca z usługami otwarte są dłużej niż do 23.00 - mówiła.

Wakacje w Grecji. O czym warto pamiętać?

Sezon rusza już za chwilę, a władze Grecji zapowiedziały niedawno, że granice będą otwarte także dla Polaków. Jak w będzie wyglądał tegoroczny sezon turystyczny i o czym powinniśmy pamiętać? - Będzie przestrzegana higiena, będziemy musieli unikać dużych skupisk ludzkich. W wielu miejscach turystycznych będą wprowadzone ograniczenia - przypominała.

Grecja otworzy dla Polaków swoje granice już 15 czerwca. Podrózujący po przylocie nie będą musieli odbywać obowiązkowej kwarantanny.

*** 

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Dorota Kamińska (Polka mieszkająca na Korfu)

Data emisji: 9.06.2020

Godz. emisji: 16.07

ac

Czytaj także

Polskie produkty. Kupuj i wspieraj lokalny biznes

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 18:40
Szczególnie dzisiaj patriotyzm ekonomiczny i kupowanie polskich produktów są ważne. Czy znalezienie polskich produktów podczas zakupów jest łatwe? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy dystans społeczny się utrzyma?

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2020 21:05
Jak wpłynął na nas czas izolacji i dystansu społecznego? Ile w nas pozostanie rezerwy i nieufności, a ile jest w nas głodu – ludzi, spotkań towarzyskich, wypadów do kina, teatru, na koncerty? Kiedy wrócimy do stanu sprzed pandemii? I czy to w ogóle jest jeszcze możliwe? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Protesty w USA. Dlaczego Amerykanie wychodzą na ulice?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 18:09
Na ulicach kilkudziesięciu miast Stanów Zjednoczonych słychać strzały, krzyki i płacz rannych. W niemal wszystkich stanach ludzie szukają ujścia dla swoich frustracji, gniewu i strachu, znajdując je zarówno w aktach przemocy i wandalizmu, jak i pokojowych protestach przed budynkami administracji państwowej. Dlaczego Ameryka płonie? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak koronawirus wpłynie na miasta?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2020 18:58
Koronawirus sprawił, że część wspólnych przestrzeni przestała być użytkowana. Co się stanie z pustymi biurowcami? Czy jeśli nie wrócimy do pracy biurowej wciąż będą potrzebne? 
rozwiń zwiń