Co decyduje o osiągnięciach e-sportowców?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 09:09
E-sport to dziedzina, która rozwija się bardzo dynamicznie, są turnieje, konkursy czy zawody e-sportowe. To rywalizacja graczy na najwyższym poziomie. E-sport profesjonalizuje się od lat, a jak oceniani są e-sportowcy?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Diana Grytsku

W świat gamingu "wsiąkają" starsi i młodsi. Początkowo zwykle zaczyna się od aktywności czysto towarzyskich, rozrywkowych. Gramy z przyjaciółmi, rodziną. Jednak możliwości, które dają światowe technologie sprawiły, że e-sport przeniósł się do sieci, a nawet na sportowe hale. Dzisiaj świat gamerów to świat rywalizacji o duże pieniądze - wartość rynku e-sportowego przekroczyła miliard dolarów, i dla wielu źródło utrzymania.

Polska świetnie radzi sobie w e-sporcie, a zwycięskie bitwy polscy gracze rozgrywają na mapach w "Counter-Strike’u", "Starcrafcie" czy "League of Legends". Jakie umiejętności wykorzystują w swojej dyscyplinie, co decyduje o zwycięstwach e-sportowców? Te pytania zadamy naszym gościom w pierwszej godzinie audycji. 

Sprawdzimy też czy obawiamy się wojny, czy doniesienia z granicy ukraińsko-rosyjskiej wzbudzają w nas niepokój? Od kilku tygodni nie milkną doniesienia na temat zbrojeń, przegrupowań wojsk. - Współpraca w ramach UE i NATO, działania naszej dyplomacji i naszych sojuszników zmierzają do tego, żeby zagwarantować Ukrainie bezpieczeństwo. Z naszej perspektywy zależy od tego długoterminowe bezpieczeństwo całego kontynentu - powiedział Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych w Polskim Radiu 24. W audycji "Czat Czwórki" Szymon Majchrzak sprawdzi jakie są nasze nastroje związane z takimi doniesieniami. 

W drugiej godzenie audycji Weronika Puszkar zaprasza na przegląd najnowszych informacji dla studentów czyli cykl "Strefa Studenta - Ekspres". Nie zabraknie też komentarza międzynarodowego Magdaleny Skajewskiej oraz popołudniowego przeglądu sportowego. 

***

Na audycję "Czat Czwórki" zapraszamy w czwartek (03.02) po godz. 15.05. Program poprowadzi Piotr Firan.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka gaming e-sport
Czytaj także

Świat gamingu. Spektakularne upadki i wielkie powroty

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 10:30
Tym razem postaramy się wyjaśnić, skąd u graczy bierze się hejt oraz bojkot wymierzony w dane studio. Przybliżymy historię spektakularnych upadków, odkupienia win i wielkich powrotów.​
rozwiń zwiń
Czytaj także

Drużyna Roku FUT, FIFA 22. Robert Lewandowski znów na szczycie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2022 10:55
Robert Lewandowski kolejny raz został doceniony w popularnej grze "FIFA 22" - Polak znów został wyróżniony w drużynie roku Fifa Ultimate Team.
rozwiń zwiń