Skandal w Blizzardzie. Jaka będzie przyszłość legendy?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 11:20
Od kilku tygodni internet grzmi o skandalu w legendarnym Blizzardzie. Firma, która do tej pory stanowiła wzór dla innych deweloperów pod względem jakości swoich produktów, prawdopodobnie nieodwracalnie utraciła swój wizerunek.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Concept Photo.Shutterstock

Sprawdź też
shutterstock gaming smartfon diablo immortal 1200.jpg
"Diablo Immortal" - w drodze do ideału

Całkiem niedawno informowaliśmy, że do sądu trafił zbiorowy pozew przeciwko Activision Blizzard. Oskarżenia dotyczą mobbingu oraz molestowania seksualnego pracowników. Firma od chwili ujawnienia skandalicznych faktów pozostaje w ogniu krytyki wśród graczy oraz internautów. Sytuacja rozwinęła się do takiej skali, że - delikatnie rzecz ujmująć - nielubiany Bobby Kotick zdecydował się na oficjalne przeprosiny oraz obiecał wyjaśnienie sprawy. Okazuje się, że to dopiero początek kryzysu w "Zamiec"”. Aktualnie ze stanowiska prezesa Blizzarda ustąpił J. Allen Brack. W obliczu skandalu zaczęli się także wycofywać sponsorzy Overwatch League oraz organizowanych przez Blizzard imprez e-sportowych. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że studio opuścił także reżyser "Diablo IV" Luis Barriga, główny projektant poziomów Jesse McCree, a także projektant "World of Warcraft" Jonathan LeCraft. Warto wspomnieć o tym, że wspomniani pracownicy byli zatrudnieni w firmie od 2006 roku.

STREFA GAMINGU: e-sport w Czwórce >>>

Zobacz
Robocop 1200 shutter Joko Santoso markadhut .jpg
RoboCop Rouge City. Polacy wskrzeszają legendę

Oficjalnych powodów odejścia nie podano. Jeżeli wierzyć doniesieniom serwisu Kotaku mają one bezpośredni związek ze wspomnianymi oskarżeniami. Warto przytoczyć otwarty list Bobby'ego Koticka w związku z aktualną sytuacją w firmie.

"Zapewnienie bezpiecznego i przyjaznego środowiska pracy jest moim najwyższym priorytetem. Zespół kierowniczy usłyszał was głośno i wyraźnie. Podejmujemy szybkie działania, aby być współczującą, opiekuńczą firmą, do której przyszliście pracować, i aby zapewnić bezpieczne środowisko. Nigdzie w naszej firmie nie ma miejsca na dyskryminację, nękanie lub nierówne traktowanie.

Zrobimy wszystko, co możliwe, aby upewnić się, że wspólnie ulepszamy i budujemy rodzaj integracyjnego miejsca pracy, które jest niezbędne do rozwijania kreatywności i inspiracji. Poprosiłem kancelarię prawną WilmerHale o przeprowadzenie audytu naszych zasad i procedur, aby upewnić się, że stosujemy i utrzymujemy najlepsze praktyki promujące pełne szacunku i inkluzywne miejsce pracy. Ta praca rozpocznie się natychmiast.

Zachęcamy każdego, kto ma doświadczenie, które waszym zdaniem narusza nasze zasady lub w jakikolwiek sposób sprawia, że czujecie się niekomfortowo w miejscu pracy, do skorzystania z dowolnego z naszych wielu istniejących kanałów w celu zgłoszenia lub skontaktowania się ze Stephanie z WilmerHale."

Łukasz "JeffreJ" Chmiel/kul

Czytaj także

Role play game - za co kochamy gry RPG?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 07:40
Kreacja bohatera od podstaw, rozwój jego umiejętności oraz eksploracja przygotowanego świata, a także walka z hordami przeciwników, rozmowy z napotkanymi osobami, setki misji i pobocznych zadań, złożona i fascynująca fabuła - to właśnie esencja gier RPG. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Guma do żucia i skarpetki. Ile można zarobić na e-graczach?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 15:00
Najpierw były koszulki z idolami, potem pojawiły się na nich logotypy sponsorów. Dziś e-sportowe gadżety to odrębna gałąź handlu. I to taka, w której ciągle rosną zyski.   
rozwiń zwiń