Świat gamingu. Spektakularne upadki i wielkie powroty

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2021 10:30
Tym razem postaramy się wyjaśnić, skąd u graczy bierze się hejt oraz bojkot wymierzony w dane studio. Przybliżymy historię spektakularnych upadków, odkupienia win i wielkich powrotów.​
Pixel art (zdj. ilustracyjne)
Pixel art (zdj. ilustracyjne)Foto: Mitoria/Shutterstock.com

Zobacz także
cisza milczenie plotka kobieta zakaz tabu 1200.jpg
Skandal w Blizzardzie. Jaka będzie przyszłość legendy?

Dawniej gry komputerowe tworzone były przede wszystkim z pasji i dla wąskiego grona odbiorców. Wraz z upływem lat gaming na stałe zadomowił się w popkulturze a wielkie korporacje ruszyły na podbój rynku. Na początku czuć było jeszcze miłość i pasję do tworzonych projektów, ale z czasem zaczęły liczyć się tylko pieniądze. Jeżeli dodamy do tego jeszcze politykę mikro-transakcji oraz płatnych dodatków od razu możemy zrozumieć frustrację graczy. W najnowszym wydaniu audycji porozmawiamy o największych deweloperach w branży gamingu. 

***

Na audycję z cyklu "Strefa gamingu" w niedzielę (05.09) o godzinie 12.05 zaprasza Łukasz "JeffreJ" Chmiel.

kul

 


Czytaj także

Multiplayer - nie bądź toksycznym graczem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:54
Toksyczność w grach multiplayer istniała od zawsze. Ostatnio jednak to zjawisko zaczęło przybierać na sile, a producenci gier mają problemy z kontrolą takich zachowań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siłownia dla e-sportowców. Gra pod okiem specjalistów

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 12:30
E-sport to dziedzina, która w ostatnim czasie zyskała olbrzymią popularność. Odbywają się również pierwsze wirtualne igrzyska olimpijskie, w ramach których od 13 maja zawodnicy z całego świata rywalizują na symulatorach e- sportowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych ludzi pragnie zostać zawodowymi graczami.
rozwiń zwiń