Kolekcjonowanie treści z sieci - po co to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 19:14
- Przeszliśmy z epoki przedmiotu do epoki usługi. Zamiast kupować konkretne rzeczy, łatwiej nam płacić abonament i mieć stały dostęp do różnych bibliotek, np. muzyki, książek czy filmów - przekonywał Piotr Gnyp, ekspert nowych technologii.
Audio
  • Zagrożenia i korzyści płynące z szerokiego dostępu do kultury w sieci - rozmowa z Piotrem Gnypem (TOP/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Jak tłumaczył, w cyfrowym świecie, w którym jest nadprodukcja treści, sztuką jest jej dobór, a nie samo zdobycie. - Dlatego dziś to treści na nas polują, a nie odwrotnie. Nie mamy szans obejrzeć wszystkiego, co produkują ludzie w internecie: snapów, twittów, teledysków, bo jest ich zbyt wiele - mówił Gnyp i wyjaśniał, po co w ogóle kolekcjonować treści z sieci. - W twórczości analogowej każda rzecz, np. obraz, jest unikalna, ponieważ zawiera inny błąd, jest inaczej niedoskonała. W twórczości cyfrowej wszystkie przedmioty są takie same, np. fotografie jpg. Dlatego nie jesteśmy w stanie wyróżnić przedmiotu-matki, oryginału, a co za tym idzie, kolekcjonowanie traci na wartości - mówił ekspert.

Dlaczego więc, zdaniem eksperta, kolekcje "analogowe" np, unikatowych książek, bądź obrazów tracą na wartości, zamiast zyskiwać? Jak internet, choć pozwala na spotkania wirtualne, łączy ludzi? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Gość: Piotr Gnyp (ekspert nowych technologii, Platige Image)

Data emisji: 11.05.2017

Godzina emisji: 18.10

kd/gs


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wysokopłatny sms - jak nie dać się nabrać?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 17:03
W audycji "TOP/Trochę Optymizmu Popołudniem" rozmawialiśmy m.in. o tym, jak nie dać się złapać w smsową pułapkę, i nie zapłacić kroci za coś, czego tak naprawdę wcale nie chcieliśmy kupić. Gościem był Marcin Papiński z InfoBip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda i nowe technologie. Zaczynają być od siebie zależne?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 12:55
Moda i technologia, czyli #fashiontech - zagadnienia z pozoru bardzo odległe w połączeniu pozwalają kreować trendy,  które następnie wykorzystuje się w innych branżach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Borys. Z technologią na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:56
- Otacza nas technologia i mamy tyle problemów, że dobrze, jeśli maszyny mogą nas trochę odciążyć. Ale ja lubię myśleć samodzielnie, chyba potrzebuję być człowiekiem - mówi aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń