Olga Borys. Z technologią na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:56
- Otacza nas technologia i mamy tyle problemów, że dobrze, jeśli maszyny mogą nas trochę odciążyć. Ale ja lubię myśleć samodzielnie, chyba potrzebuję być człowiekiem - mówi aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa w rozmowie z Czwórką.
Audio
  • Olga Borys o obecności nowych technologii w jej życiu (TOP/Czwórka)
Olga Borys
Olga BorysFoto: PAP/Krzysztof Kurek

deląg 663.jpg
Paweł Deląg: technologie powinny ułatwiać nam życie

Olga Borys przyznaje, że z najnowszych technologii korzysta właściwie bez przerwy, a jej smartfon sprzężony jest z samochodem. - To trochę przerażające, ale jeśli korzystam ze smartfonu w samochodzie, wszystko co robię wyświetla mi się na wielkim ekranie - mówiła i wymieniała inne sytuacje, w których odruchowo sięga po smartfon. - Gdy jestem w restauracji czy klubie i spodoba mi się muzyka, którą słyszę, zamiast pytać kelnera, jaki to utwór, włączam specjalną aplikację, i ona go natychmiast rozpoznaje - tłumaczyła. Jak dodała regularnie korzysta też z aplikacji retuszujących zdjęcia, uwielbia także przeglądać memy.

A jakie gry aktorka lubi najbardziej i w którą z nich gra… nałogowo? O tym także mówiła w Czwórce. Zdradziła też nad jakim spektaklem teatralnym aktualnie pracuje i jak w przygotowaniu roli pomaga jej technologia i tłumaczyła, dlaczego nie chciałaby jeździć autonomicznym autem.

Julia Pietrucha 663.jpg
Julia Pietrucha w świecie nowych technologii

***

Tytuł audycji: "TOP" 

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 4.04.2017

Godzina emisji: 17.40

kd/ab

Czytaj także

Na co można pozwolić aplikacjom?

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 12:45
Aplikacje, zwłaszcza te darmowe, wymagają najczęściej dostępu do olbrzymiej ilości naszych danych. Czy należy dawać im te uprawnienia, czy jest to niebezpieczne?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Technologia 360. Przyszłość wideo nie tylko w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 17:16
Technologia 360 staje się coraz bardziej popularna. Nazywana "filmem sferycznym" polega na tym, że sceną zdjęcia staje się nie tylko to, co przed obiektywem, ale także… wokół niego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda i nowe technologie. Zaczynają być od siebie zależne?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 12:55
Moda i technologia, czyli #fashiontech - zagadnienia z pozoru bardzo odległe w połączeniu pozwalają kreować trendy,  które następnie wykorzystuje się w innych branżach.
rozwiń zwiń