Magdalena Schejbal: doceniam siłę internetu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 18:15
Od e-booków woli tradycyjne książki i płyty winylowe. Jest też całkowitą nowicjuszką w świecie portali społecznościowych i ciągle uczy się z nich korzystać. Jak przyznała w rozmowie z Czwórką, internetu nie sposób jednak nie doceniać.
Audio
  • Magdalena Schejbal w świecie nowych technologii - za co docenia internet? (TOP/Czwórka)
Magda Schejbal
Magda SchejbalFoto: W.Kusiński/PR

małaszyński 1200.jpg
Paweł Małaszyński: technologia bywa nam niezbędna

Jak opowiadała aktorka, bez nowinek technologicznych nie jest w stanie obyć się już nawet teatr. - Technologie wykorzystujemy również na scenie w spektaklu "Ojciec", w którym aktualnie gram. Z pozoru bardzo klasyczny tekst wspomagany jest techniką audiowizualną, a na scenie wyświetlane są obrazy, które bardzo nam pomagają i towarzyszą przez całą sztukę - opowiadała Magdalena Schejbal.

Zobacz więcej na temat Magdalena Schejbal <<<

Magdalena Schejbal nie jest fanką nowych technologii, ale przede wszystkim, jak mówiła w rozmowie z Czwórką, nie ściąga filmów z internetu. - Artyści tworzą dzieła, lepsze lub gorsze, ale ta twórczość wymaga od nich iluś godzin pracy. Ściąganie treści z internetu to ich wykradanie, a są miejsca w sieci, w których te treści pobrać można legalnie - mówiła aktorka.

Krzysztof Hołowczyc 1200.jpg
Krzysztof Hołowczyc - z technologią za pan brat

Przyznała jednak, że "internet jest ogromną siłą" i docenia to medium za to, że "łączy ludzi, którzy potrafią się zebrać i dokonać ogromnych rzeczy". Za co jeszcze Magdalena Schejbal ceni internet, a których technologicznych nowinek unika? O tym w nagraniu rozmowy, którą przeprowadziła Weronika Puszkar.


Magdalena Szejbal i Weronika Puszkar Magdalena Schejbal i Weronika Puszkar

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 23.05.2017

Godzina emisji: 17.33

kd/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Borys. Z technologią na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:56
- Otacza nas technologia i mamy tyle problemów, że dobrze, jeśli maszyny mogą nas trochę odciążyć. Ale ja lubię myśleć samodzielnie, chyba potrzebuję być człowiekiem - mówi aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Czesław Mozil pokochał gry wideo

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 18:27
- Gram na konsolach od dzieciństwa, więc jeśli na rynku pojawia się nowy sprzęt - to dla mnie duże przeżycie - mówił w rozmowie z Czwórką Czesław Mozil.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolekcjonowanie treści z sieci - po co to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 19:14
- Przeszliśmy z epoki przedmiotu do epoki usługi. Zamiast kupować konkretne rzeczy, łatwiej nam płacić abonament i mieć stały dostęp do różnych bibliotek, np. muzyki, książek czy filmów - przekonywał Piotr Gnyp, ekspert nowych technologii.
rozwiń zwiń