Andrzej Nejman: chciałbym uciec od technologii

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2017 18:30
- Mam takie marzenie, żeby uciec poza obszar elektroniki i elektryczności - mówił w rozmowie z Justyną Tylczyńską Andrzej Nejman.
Audio
  • Czy technologie są mu niezbędne? Rozmowa z Andrzejem Nejmanem (TOP/Czwórka)
Rozmowa z Andrzejem Nejmanem została przeprowadzona w warszawskim Teatrze Kwadrat. Aktor, reżyser i dyrektor tej placówki w garderobie
Rozmowa z Andrzejem Nejmanem została przeprowadzona w warszawskim Teatrze Kwadrat. Aktor, reżyser i dyrektor tej placówki w garderobieFoto: Justyna Tylczyńska/Czwórka
małaszyński 1200.jpg
Paweł Małaszyński: technologia bywa niezbędna

Aktor, reżyser, prezenter telewizyjny, tłumacz, dyrektor stołecznego Teatru Kwadrat przekonywał w rozmowie z Czwórką, że choć m.in. żarówka to "wynalazek pożyteczny", technologii w jego życiu jest zdecydowanie za dużo. - Mamy w teatrach odsłuchy, kamery, podgląd na wszystko, ale kiedyś do garderoby aktora biegali inspicjenci, którzy zapraszali na scenę. Technologia ułatwia nam pracę, ale także sprawia, że ta praca jej w dużej mierze jest podporządkowana - tłumaczył Andrzej Nejman. - Internet pozwala nam na oszczędzanie czasu, ale z drugiej strony, potwornie przywiązuje i co więcej ogłupia. Kiedyś musiałem pamiętać rozmaite daty, nazwiska wielu osób i ich dokonania, to była erudycja, dziś mamy sieć, więc nie musimy się uczyć - podkreślał.

Jak jednak przekonywał, sam jest uzależniony od internetowych wyszukiwarek. Dlaczego i czy chce walczyć z takim "nałogiem"? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy Czwórki.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 6.06.2017

Godzina emisji: 17.37

kd/ag

Czytaj także

Olga Borys. Z technologią na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:56
- Otacza nas technologia i mamy tyle problemów, że dobrze, jeśli maszyny mogą nas trochę odciążyć. Ale ja lubię myśleć samodzielnie, chyba potrzebuję być człowiekiem - mówi aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magdalena Schejbal: doceniam siłę internetu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 18:15
Od e-booków woli tradycyjne książki i płyty winylowe. Jest też całkowitą nowicjuszką w świecie portali społecznościowych i ciągle uczy się z nich korzystać. Jak przyznała w rozmowie z Czwórką, internetu nie sposób jednak nie doceniać.
rozwiń zwiń