Przechodzisz przez ulicę? Schowaj telefon

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 20:50
Zakaz korzystania z telefonów podczas przechodzenia przez jezdnię - czy to się sprawdzi? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/igorstevanovic

Rada Ministrów przyjęła opracowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego projekt nowelizacji kodeksu drogowego. Chodzi o rozwiązania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Projekt obejmuje m.in. regulacje zakazujące pieszym korzystania z telefonów komórkowych podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko.

Jak sprawdzać, czy rzeczywiście piesi w Polsce przestrzegają tego prawa i czy powstanie technologia, dzięki której będzie można to weryfikować? W tej części audycji przetestujemy także aplikację, która odlicza czas, jaki mamy na wykonanie konkretnych zadań. Dzięki niej zaplanujemy cały dzień i sprawdzimy, ile czasu zajmują nam poszczególne czynności.

Czytaj także:

Po godz. 18 sprawdzimy zaś, czemu w obrębie polskich miast nie poruszamy się... koleją. Okazuje się, że zamiast przejechać jedną stację pociągiem, większość mieszkańców woli poczekać na autobus bądź tramwaj.

W programie zaprosimy także na serwisy: muzyczny i kulturalny.

***

Na audycję "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" zapraszamy w środę (2.12) po godz. 17.05. Program poprowadzi Kuba Marcinowicz.

kd

Czytaj także

Smartfonoholizm - sprawdź, czy ci grozi!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 14:00
Przeciętny użytkownik smartfona odblokowuje go średnio 110 razy na dobę, a rekordziści robią to 900 razy. Zjawisko to szczególnie silnie występuje w Stanach Zjednoczonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fonoholizm. Sprawdź, czy jesteś uzależniony!

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 12:00
- Uzależnienie od smartfona sprawia, że nawet będąc gdzieś z drugą osobą, jesteśmy jakby w równoległym świecie - mówiła psychoterapeuta Anna Niziołek.
rozwiń zwiń